در دیدار با فعالان فرهنگی استان البرز مطرح شد؛
دادمان: مراکز استان‌ها منبع استعدادهای بالقوه و بالفعل هنری هستند

03:000

رئیس حوزه هنری در دیدار با فعالان فرهنگی استان البرز گفت: رشد ایده‌های خلاقانه، کار تشکیلاتی برای رشد و پرورش نیروی هنرمند انقلابی و تعالی سنت‌های زنده هنر انقلاب، باید از مراکز استانی آغاز شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، جلسه دیدار محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با فعالان فرهنگی استان البرز، امروز چهارشنبه 17 دی‌ماه در حوزه هنری استان البرز برگزار شد.

در این نشست که با حضور چندی از فعالان فرهنگی استان البرز همراه بود، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی عنوان کرد: سابقه هویتی حوزه هنری نشان می‌دهد که این نهاد انقلاب باید «مرکز رشد هنر انقلاب» باشد و از اهداف حوزه هنری هم که در محورهای تحول این نهاد تعریف شده است، کم رنگ شدن مرزهای اداری و نمایان شدن تشکیلات انقلابی است.

وی افزود: فلسفه وجودی حوزه اندیشه اسلامی که به خاطر آن حوزه هنری شکل گرفت محقق نمی‌شود مگر به‌واسطه مراکز استانی حوزه هنری به نحوی که مراکز حوزه هنری در استان‌ها باید این تفکر را بازسازی کنند و حوزه هنری مرکز، به طور جدی آنرا پیگیری و اجرا کند.

دادمان با بیان اینکه مراکز استان‌ها منبع استعدادهای بالقوه و بالفعل هنری هستند، عنوان کرد: رشد ایده‌های خلاقانه، کار تشکیلاتی برای رشد و پرورش نیروی هنرمند انقلابی و تعالی سنت‌های زنده هنر انقلاب، باید از مراکز استانی آغاز شود؛ چرا که هنرمندان با استعداد در استان‌ها وجود دارند و بعضاً به علت دوری از تهران استعدادهای آنها کشف نمی‌شود و حوزه هنری باید این کشف و پرورش استعداد را به ثمر برساند.

وی با اشاره به اهمیت ادبیات پایداری و هنر مقاومت گفت: استان البرز سوژه و خوراک هویتی بسیار بالایی دارد که باید جدی گرفته شود؛ چرا که جدی گرفتن این سوژه‌ها هویت استان را بقاء می‌دهد و استان البرز با توجه به سابقه خوب و مهم در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می‌تواند پیش‌قدم این مهم باشد.

در پایان این دیدار رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: ظرفیت واقعی انقلابی، هنری در زیست بوم هنری استان باید خلق شود. همکاری با جبهه فرهنگی انقلاب با محوریت دیدار با خانواده معظم شهدا در بازه زمانی مشخص و به صورت مستمر پیشنهاد خوبی برای این اتفاق است که حوزه هنری در انجام کارهای خاص هنری می‌تواند محتوای مناسب هنری این دیدارها را ایجاد کند.

همچنین در این نشست توسط محمدمهدی دادمان، از همسر شهید تمام‌زاده اولین شهید روحانی مدافع حرم استان البرز تجلیل شد.

گفتنی است، در این نشست عبدالحمید قره‌داغی-معاون اداری و مالی حوزه هنری، میثم مرادی‌بیناباج-معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، محمدامین باطنی-دستیار ویژه و رئیس حوزه ریاست حوزه هنری، و سیدحسام الدین حسینی مدیرکل ارتباطات و رسانه حوزه هنری، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی را همراهی کردند.

 

 

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند