رئیس حوزه هنری در پی درگذشت فرزند یوسفعلی میرشکاک پیام تسلیت داد

01:340

محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی درگذشت فرزند یوسفعلی میرشکاک را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز گذشته خبر فوت ناگهانی فرزند یوسفعلی میرشکاک، شاعر و طنزپرداز پیشکسوت کشور ،همه دوستان او و دوستداران شعر و ادبیات را داغدار و مغموم کرد. از این رو محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در پیامی این رویداد تلخ را به یوسفعلی میرشکاک، خانواده محترم ایشان و همه علاقه‌مندان به او و آثارش تسلیت گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

«کل نفس ذائقه الموت

بلبلی خون دلی خورد و گلی حاصل کرد/ باد غیرت به صدش خار پریشان‌دل کرد

جناب استاد، آقا یوسف‌علی میرشکاک مصیبت وارده را به شما و خانواده محترم‌تان تسلیت می‌گویم. صبر بر داغ فرزند جوان‌، حماسه‌ای‌ست که سرودن آن جز با نگاه بر آینه‌ی کربلا میسر نمی‌شود. از درگاه خداوند متعال برای شما صبر و برای روح ایشان طلب مغفرت و علو درجات را مسألت می‌کنم.»

گفتنی است، یوسفعلی میرشکاک (زاده ۱۳۳۸) شاعر، نویسنده، طنزپرداز است. او در دومین دوره جشنواره بین‌المللی شعر فجر در بخش امام و انقلاب برگزیده شده است. میرشکاک در طول سی سال اخیر در زمینه‌های گوناگونی از سرودن شعر و نگارش نقدهای ادبی تا نوشته‌های طنز و مقالات سیاسی و مذهبی و عرفانی فعال بوده‌ است. همکاری و همراهی او با سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم نیز قابل توجه است.

میرشکاک اهل طایفه ساکی است. او از سال ۱۳۵۸ به‌طور جدی شاعر شده‌ است و بیش از همه، متأثر از شاعرانی چون مهرداد اوستا، مهدی اخوان ثالث، منوچهر آتشی، محمدعلی معلم دامغانی و بیدل دهلوی بوده‌ است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند