مریم شعبانی هنرمند آیینی به سوگ همسر نشست؛
دادمان درگذشت تهیه‌کننده گروه «هنر مقدّس» را تسلیت گفت

02:000

محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی درگذشت «حمیدرضا ممتازان» همسر مریم شعبانی که از هنرمندان تئاتر دینی و آیینی کشور است را در پیامی تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حمیدرضا ممتازان، تهیه‌کننده گروه هنر مقدس، شب گذشته بر اثر تصادف فوت کرد. وی شب گذشته در هنگام رانندگی بر اثر سکته در جاده تهران شمال تصادف کرد و به دیدار حق شتافت.به همین منظور رئیس حوزه هنری در پیام تسلیت داد. متن این پیام به شرح زیر است:

«هنرمند فرهیخته و مجاهد سرکار خانم مریم شعبانی

خبر درگذشت همسر و همسنگر گرامی‌تان مرحوم آقای حمیدرضا ممتازان رحمت‌الله علیه موجب تأثر اهالی هنر انقلاب شد.ایشان که از هنرمندان و تهیه‌کنندگان کوشا، خلاّق، متعهد و بااخلاص انقلاب بودند؛ همدوش شما و گروه پیشرو «هنر مقدّس»، بیرق «نمایش آیینی بانوان» را برپا نگه‌داشتند. نمایش‌هایی که در عین بهره‌مندی از ارزش‌های هنری و حرفه‌ای، فکر و فرهنگ انقلابی را با خود حمل می‌کردند و بستری سالم برای فعالیت و خلاقّیت دختران و بانوان مستعد انقلابی فراهم نمودند تا با زبان رسای هنر، پیام اسلام انقلابی را به مخاطبان عرضه دارند. نمایش بزرگ «فاطمه»، یکی از نمونه‌های توفیقات این گروه آینده‌دار است. اینجانب ضمن عرض تسلیت صمیمانه به شما و سایر بستگان و دوستان ایشان، آرزومندم در سایه عنایات ائمه طاهرین سلام‌الله‌علیهم، چراغ این خیمه مبارک پرفروغ باقی بماند و تلاش‌های مرحوم آقای ممتازان و سرکار عالی و گروه‌تان در آینده، بیش از پیش به ثمر نشیند و نام «هنر مقدّس» که یادگار ارزشمند آن مرحوم است در صحنهٔ هنر انقلاب اسلامی بدرخشد؛ ان‌شاءالله.»

گفتنی است، حمیدرضا ممتازان، تهیه‌کننده گروه «هنر مقدس» در هنگام رانندگی بر اثر سکته در جاده تهران شمال تصادف کرد و به دیدار حق شتافت. او که تهیه‌کننده و حامی گروه «هنر مقدس»، اولین گروه فرهنگی بانوان برای بانوان است، پس از دو دهه خدمت در جبهه انقلاب اسلامی و تلاش برای معرفی چهره‌های شاخص اسلام  خصوصا چهره‌های فاخر زن مسلمان، به رحمت خدا رفت که از جمله درخشان‌ترین نمایش‌هایی که وی تهیه‌کنندگی آنها را برعهده داشت؛ نمایش بزرگ فاطمه، اقلیما، علیا مخدره و خلود (معرفی  حقیقت منافقین) است.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند