دادمان: حیات جاودانه «دلدوزی» الهام‌بخش دردمندان عرصه هنر است/ پیام تسلیت رئیس حوزه هنری

02:000

در پی درگذشت زنده‌یاد مجید دلدوزی هنرمند متعهد انقلابی، رئیس حوزه هنری پیام تسلیت صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد‌مهدی دادمان رئیس حوزه هنری در پی درگذشت مرحوم مجید دلدوزی هنرمند متعهد انقلابی پیام تسلیتی صادر کرد.

وی در این پیام مرحوم دلدوزی را پاسدار فرهنگ و هنر انقلاب خواند و آثار متنوع او را حاصل دل‌ بی‌تاب و بی‌قرارش دانست و تأکید کرد: آثار مرحوم دلدوزی رنگ و بوی قیام و زندگی می‌دهد و حیات جاودانه او الهام‌بخش دردمندان عرصه هنر است.

مشروح پیام تسلیت رئیس حوزه هنری به شرح زیر است:

«إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

جناب آقای مجید دلدوزی، هنرمند خلاق، پرتلاش و پاسدار فرهنگ و هنر انقلاب از میان ما رفت. همت بلند او قبل از آغاز نهضت تا امروز و وسعت نگاهش از خانه و کاشانه‌اش در تبریز تا لبنان و سوریه، زندگی‌نامه‌ی رشک برانگیزی رقم زده است. آثار متنوع او که حاصل دل بی‌تاب و بی‌قرار این عزیز از دست رفته است، رنگ و بوی قیام و زندگی می‌دهد و این فصل جدید از حیات جاودانه‌ی او، همچون زندگی پربرکتش برای دردمندان عرصه‌ی هنر، الهام‌بخش و قابل استفاده خواهد بود، ان‌شاءالله.

این فقدان سنگین را به خانواده‌ی محترم و دوستان و همکاران و شاگردان ایشان و همه‎ی مردم عزیز کشور خصوصاً مردم غیور آذربایجان تسلیت عرض می‌کنم. به فضل خدا، روح ایشان در جوار دوستان شهیدش، مورد رحمت و رضوان الهی قرار گیرد.»

گفتنی‌ است، مجید دلدوزی (هنرمند گرافیست) که شنبه شب ۲۳ اسفندماه بر اثر عارضه مغزی در بیمارستان بستری شده بود، روز یکشنبه ۲۴ اسفندماه بر اثر خونریزی مغزی دارفانی را وداع گفت.

دلدوزی زندگی پرفراز و نشیبی داشت. از سال‌های سربازی در ارتش تا نهضت سوادآموزی تا سپاه و تا لبنان، همواره کار کرد و بی‌آنکه حتی رنگ دانشکده‌ هنر را ببیند، به‌عنوان یک گرافیست فعال و خلاق بالید.

مجید دلدوزی نویسنده حوزه انقلاب که دو اثر در رابطه با تاریخ شفاهی هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی به چاپ رسانده بود، زاده ۱۸ آبان‌ماه سال ۱۳۳۴ بود. کتاب «ساده رنگ» و کتاب «انقلاب رنگ‌ها؛ خاطرات شفاهی علیرضا خالقی» از آثار مطرح این نویسنده تبریزی به شمار می‌رود.

پیکر زنده‌یاد مجید دلدوزی فردا سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه در آرامستان وادی رحمت شهر تبریز و در قطعه هنرمندان این آرامستان به خاک سپرده خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند