دادمان: جریان‌سازی هنر انقلابی و حزب‌اللهی باید سرلوحه کارهای حوزه هنری قرار گیرد/ مرادی‌بیناباج: در گام دوم حرکتی حوزه هنری، افق‌های متعالی‌تری را برای کردستان پیش‌بینی کرده‌ایم

05:130

رئیس حوزه هنری در حاشیه مراسم رونمایی از تقریظ رهبری بر کتاب «عصرهای کریسکان» و در دیدار با کارکنان حوزه هنری استان کردستان گفت: وقت آن رسیده که حوزه هنری بر اساس زیست‌بوم‌های استانی و برجسته کردن مسائل و فرصت‌های هر استان در زمینه تولید آثار هنری تأثیرگذار و ماندگار گام بردارد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، روز دوشنبه ۱۸ اسفندماه، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری به همراه میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری مالی حوزه هنری و علی‌اکبر شیروانی مدیرعامل انتشارات سوره مهر، با حضور در استان کردستان ضمن بازدید از مجموعه پردیس سینمایی بهمن سنندج و مجموعه اداری حوزه هنری با رئیس و کارکنان حوزه هنری استان کردستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار دادمان با قدردانی از تلاش‌ها و برنامه‌های حوزه هنری استان کردستان گفت: پیش از این از روند فعالیت‌های حوزه هنری کردستان گزارش‌هایی را دریافت کرده بودم و امروز از نزدیک با پویایی و کارهای ارزنده مجموعه حوزه هنری استان مطلع شدم که بسیار مورد توجه بود.

وی افزود: توجه به مسائل زیست‌بوم و سپهر مسائل استانی باید مور توجه تمامی مراکز استانی قرار گیرد.

دادمان در این خصوص توجه کردستان را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: جشنواره «دف نوای رحمت» یکی از برنامه‌های بسیار خوبی است که بر اساس این توجه در کردستان شکل گرفته است که لازم است در یک برنامه‌ریزی منسجم و تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف آن برای برگزاری شایسته آن کار شود.

وی مسئله کولبری در کردستان را به عنوان یک مسئله ملی مورد توجه قرار داد و گفت: سؤال این است ما در حوزه هنری برای این مسئله چه کاری را انجام داده‌ایم؟ که باید برای این سؤال جواب مناسبی را داشته باشیم.

رئیس حوزه هنری تصریح کرد: از دیگر مسائل مهمی که باید مورد توجه حوزه هنری استان کردستان قرار گیرد، موضوع همزیستی برادرانه و مهربانانه اهل سنت و تشیع در استان است که می‌تواند در بخش تولید آثار هنری توسط هنرمندان انقلابی و حزب‌اللهی مورد توجه قرار گیرد.

وی انقلاب اسلامی را منادی وحدت مسلمین عنوان کرد و ادامه داد: نمونه بارز این پیام انقلاب همزیستی مسالمت‌آمیز و مثال‌زدنی مسلمانان تشیع و تسنن استان کردستان است که با تکیه بر آن کارهای بسیار بزرگی توسط حوزه هنری می‌تواند در کردستان رقم بخورد.

رئیس حوزه هنری تصریح کرد: وقت آن رسیده که حوزه هنری بر اساس زیست‌بوم‌های استانی و برجسته کردن مسائل و فرصت‌های هر استان در زمینه تولید آثار هنری تأثیرگذار و ماندگار گام بردارد.

وی تأکید کرد: حوزه هنری بک پایگاه حزب‌اللهی است و انتظار ما از استان‌ها این است که در زمینه جریان‌سازی هنر انقلابی و حزب‌اللهی حرکت کرده و این جنبه مهم رسالتی حوزه هنری را تقویت کنند.

دادمان افزود: باید بستر رشد هنر انقلاب به صورت شفاف و روشن به شبکه هنرمندان استان‌ها اضافه شده و به معنای واقعی کلمه هنرمند انقلابی و حزب‌اللهی در حوزه‌های هنری تربیت شود.

وی شناسایی، جذب و پرورش هنرمندان جوان با شاخصه‌های انقلابی و حزب‌اللهی را دستور کار حوزه هنری در دوره جدید فعالیتی خود عنوان کرد و گفت: با جوشش درونی هنرمند اثر هنری شاخص و متعهدانه همسو با رسالت انقلاب خلق می‌شود که باید برای جبران کاستی‌های آن با تلاش و همت جهادی گام برداریم.

دادمان توجه به مسائل اداری و رفع مشکلات همکاران در بخش‌های مختلف را به عنوان یکی از موضوعاتی که مورد توجه معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی حوزه هنری قرار گرفته است عنوان کرد و گفت: رفع مشکل ساختمان اداری مجموعه‌های استانی را نیز در قالب یک آیین‌نامه اجرایی به زودی به مراکز استانی ابلاغ می‌کنیم.

رئیس حوزه هنری، مجموعه پردیس سینمایی بهمن سنندج را یک مجموعه بسیار پویا با امکانات بسیار خوب عنوان کرد و گفت: لازم است در سریع‌ترین زمان ممکن فروشگاه و نمایندگی انتشارات سوره مهر در یکی از واحدهای این مجموعه برقرار شود.

در گام دوم حرکتی حوزه هنری، افق‌های متعالی‌تری را برای کردستان پیش‌بینی کرده‌ایم

میثم مرادی‌بیناباج معاون راهبری امور استان‌های حوزه هنری نیز در دیدار با کارکنان حوزه هنری استان کردستان، با اشاره به فعالیت‌های حوزه هنری استان گفت: در چند سال اخیر مجموعه فعالیت‌های حوزه هنری استان کردستان، این استان را به یکی از استان‌های شاخص و با برنامه حوزه هنری در کشور تبدیل کرده است.

وی سرمایه اجتماعی حوزه هنری کردستان را یک دستاورد مهم عنوان کرد و افزود: این دستاورد در کنار تلاش مجموعه همکاران حاصل مدیریت ارزنده رئیس حوزه هنری استان است که با شناخت کامل از وضعیت استان توانسته است تعامل ارزنده‌ای را با مجموعه مدیریتی استان و هنرمندان ایجاد کند.

مرادی‌بیناباج ادامه داد: استان کردستان در چند شاخه زبانزد است، از جمله در بخش فیلم و تولیدات سینمایی که نسبت به دیگر استان‌ها بسیار متمایز است.

وی حضور فیلم‌سازان و تولیدات حوزه هنری استان کردستان در جشنواره‌های معتبر ملی و بین‌المللی بسیار خوب عنوان کرد و گفت: کسب موفقیت‌های ارزنده با تولیدات سینمایی قابل دفاع نشانه پتانسیل بالای استان در این زمینه است.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری به جشنواره بین‌المللی «دف نوای رحمت» نیز اشاره کرد و گفت: این جشنواره از جشنواره‌های معتبر و شناسنامه‌داری است که می‌توان با برنامه‌ریزی و رفع مشکلات و کاستی‌های آن در کنار تقویت شاخص‌های مثبتش به یک رویداد بین‌المللی با آوردهای جدی تبدیل شود.

وی گفت: در گام دوم حوزه هنری برای حوزه هنری استان کردستان افق‌های روشنی را پیش‌بینی می‌کنیم و ان‌شاءالله تلاش خواهیم کرد تا موانع و کمبودهای موجود در استان را برطرف کنیم.

در این نشست که آزادی رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه نیز حضور داشت، عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری مالی حوزه هنری نیز در سخنان کوتاهی بر تلاش در جهت رفع مشکلات نیروی انسانی حوزه هنری استان کردستان تأکید کرد و شیروانی مدیرعامل انتشارات سوره مهر حوزه هنری نیز از آمادگی افتتاح دفتر نمایندگی و فروشگاه انتشارات سوره مهر در استان کردستان خبر داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند