«خط به خط» به نقد و بررسی مجموعه شعر «هیاهو» اختصاص یافت

02:000

پنجمین مجموعه ویدئویی نقد کتاب «خط به خط» که به نقد و بررسی مجموعه شعر «هیاهو» سروده شاعر قمی محمدمهدی خان‌محمدی اختصاص دارد، در صفحه آپارات ادبیات حوزه هنری قم منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، پنجمین مجموعه ویدئویی نقد کتاب «خط به خط» که به نقد و بررسی مجموعه شعر «هیاهو» سروده شاعر جوان قمی محمدمهدی خان‌محمدی اختصاص دارد، در صفحه آپارات ادبیات حوزه هنری قم منتشر شد.

در ابتدای این ویدئو حجت‌الاسلام سید محمدمهدی شفیعی شاعر و منتقد، در گفت‌وگو با محمد میرزایی بازرگانی با اشاره به کتاب «هیاهو» آن را کتاب موفقی می‌داند که ارزش خواندن دارد.

وی در تشریح نظر خود چنین می‌گوید: مجموعه شعر «هیاهو» تشخص دارد و خان‌محمدی در این اثر خودش است. او کپی از شاعر دیگری نیست و زبان و اندیشه شخصی خودش را دارد. تشخص یک مجموعه و یک شاعر به زبان و اندیشه اوست. خان‌محمدی در مجموعه شعر «هیاهو» یک شخصیت مستقل است که پستی و بلندی دارد، اما شخصیت مستقل شعری دارد و به همین خاطر محترم است.

شفیعی در ادامه می‌افزاید: من به عنوان یک مخاطب ترجیح می‌دهم با مجموعه‌ای روبه‌رو شوم که تشخص دارد تا کسی که زبانش را بپسندم، اما زبان و اندیشه‌اش کپی دست دومی یا سومی از شاعری دیگری باشد. اگر قرار است چنین باشد می‌روم و آثار همان شاعر را می‌خوانم چرا باید با یک کپی دسته چندم روبرو شوم؟

وی در ادامه متذکر می‌شود: اینکه از متقدمین تأثیر بگیرم خوب است، اما اینکه نسخه دست دوم و سوم از شاعری دیگر باشیم، خوب نیست.

علاقه‌مندان برای تماشای نسخه کامل مجموعه «خط به خط» می‌توانند به صفحه آپارات ادبیات حوزه هنری قم به نشانی: https://www.aparat.com/adabiatqom مراجعه کنند.

حوزه هنری قم پس از شیوع ویروس کرونا نشست‌های ادبی و جلسات نقد و بررسی آثار خود را به صورت ویدئویی تولید و در فضای مجازی منتشر می‌کند. از جمله این تولیدات مجموعه «خط به خط» است که به نقد و بررسی جدیدترین کتاب‌های منتشر شده شاعران استان قم می‌پردازد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند