خرید ۱۰ اثر از هنرمندان تجسمی در حوزه هنری مازندران

01:0090

رییس حوزه هنری مازندران از خرید ۱۰ اثر از هنرمندان فعال عرصه هنر انقلاب با رویکرد حمایت و بر اساس برنامه های سند تحول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مهدی معصومی گرجی رییس حوزه هنری مازندران در این مورد بیان کرد: بر اساس یکی از مفاد سند تحول این مرکز مبنی بر حمایت از فعالان و هنرمندان، ۱۰ اثر هنری از همین تعداد هنرمند خریداری شد.

وی با اشاره به اینکه این آثار در قالب رشته های خوشنویسی، عکس، نگارگری و نقاشی بوده افزود: اعتبار خرید این آثار از مرکز ( حوزه هنری ) تامین شده است.

معصومی گرجی ادامه داد: جنبه های حمایتی از تولیدات آثار هنری مرتبط با هنر انقلاب در رشته های مختلف یکی از برنامه های سند تحول حوزه هنری است که این روند همچنان (با توجه به تامین اعتبار لازم) برای هنرمندان فعال در این مرکز ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول در پایان گفت: گرچه تولید کارهای هنری از ماموریت های حوزه هنری است و این فرآیند (که خود رویکرد حمایتی دارد) در طول سال رخ می دهد، اما بحث خرید اثر، به شکلی مستقل تر از نیازهای این مرکز و انگیزه اصلی آن پشتیبانی از صاحب اثر است که البته با توجه به استانداردهای لازم و پس از کارشناسی صورت می گیرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند