خانه شعر و ادب حوزه هنری مازندران آغاز به کار کرد

02:310

به مناسبت روز قلم و با نشست جمعی از شاعران و فعالان ادبی، خانه شعر و ادب حوزه هنری مازندران آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سه‌شنبه ۱۵ تیرماه، با حضور جمعی از نویسندگان، شاعران و فعالان فرهنگی ادبی، خانه شعر و ادب حوزه هنری مازندران نخستین نشست خود را برگزار کرد.

این خانه (به عنوان کارگروه) با رویکرد پشتیبانی فکری و همکاری در پیشبرد برنامه‌ها و فعالیت‌های دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران با حضور هفت نویسنده، شاعر و فعال ادبی شکل گرفت.

مهدی معصومی‌گرجی در این نشست ضمن قدردانی از حضور اعضای این خانه و ابراز خرسندی از این اتفاق، استفاده از آرا و اندیشه‌های مختلف برای پیشبرد فعالیت‌های جریان‌ساز و تولیدات فاخر را امری لازم عنوان کرد.

رئیس حوزه هنری مازندران با بیان اینکه نقد منصفانه یکی از کارکردهای هنر متعهد است، افزود: هدف این گروه‌ها در واحدهای مختلف حوزه هنری تحت عنوان خانه، باشگاه و … ایجاد فضایی جهت آسیب‌شناسی، ظرفیت‌سنجی، بررسی مزیت‌ها، چالش‌ها و کمبودها در استان و در نهایت رشد و توسعه هنر متعهد در جامعه است.

وی با تأکید بر اجرای طرح تحول در حوزه هنری مازندران ادامه داد: استان مازندران با حضور نویسندگان و هنرمندان برجسته، بستری مستعد در زمینه‌های فرهنگی هنری است و باید از این سرمایه فرهنگی استفاده شود تا شاهد رویش‌هایی مثال‌زدنی در هنر انقلاب باشیم.

سید رحیم موسوی، کارشناس دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران نیز، با بیان مقدمه‌ای، آموزش تخصصی هنرمندان، کارشناسی آثار ادبی موجود در مرکز، تولید آثار هنری ادبی، برنامه‌ریزی نشست‌های تخصصی نقد کتاب، انتشار گاهنامه و نشریات تخصصی و طراحی و اجرای جشنواره ادبی متناسب با ظرفیت استان را، از مسئولیت‌های اعضای این خانه برشمرد.

وی با اشاره به اهمیت کار جمعی و برآیند مثبت این روش گفت: علاوه بر دانش و تجربه کار، میزان ارتباط با حوزه هنری و فعالیت در این نهاد یکی از معیارهای انتخاب اعضای خانه شعر و ادب بوده است.

در ادامه این نشست کارشناسان درباره مواردی همچون نگاه فرامرزی و بین‌المللی برای تولیدات حوزه مقاومت، توجه به بنیان‌ها و نظریه‌های مهم ادبی، توجه ویژه به موقعیت هم عصری با رویدادهایی همچون دفاع مقدس، انقلاب و انتقال مفاهیم آن به آیندگان، جریان‌سازی ادبی، پرداختن به حوزه اندیشه، تبیین اولویت‌ها، نگاه ویژه به مضامین ارزشی و… بحث و تبادل‌نظر کردند.

شایان ذکر است که احسان مهدیان، ابراهیم باقری حمیدآبادی، حسین نادعلی‌زاده، منصور علی اصغری، حمزه کاظمی سنگدهی، میثم رنجبر و حمید حمزه‌نژاد از اعضای کارگروه یاد شده هستند.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند