خالقی: رسانه‌ها به درستی از هنرمندان انقلاب حمایت نمی‌کنند

01:590

سجاد خالقی هنرمند داستان‌نویس معتقد است: هنر انقلاب یکی از شاخه‌های هنر است و باید برخاسته از مردم باشد تا بتواند دردی از مردم را دوا کند.
به گزارش ستاد خبری هفته هنر انقلاب، سجاد خالقی هنرمند داستان‌نویس استان چهارمحال و بختیاری گفت: بی‌توجهی رسانه و عدم حمایت از هنرمندان انقلابی توسط ارگان‌ها و نهادها از مهم‌ترین چالش‌های پیشِ روی هنرمند انقلابی است.

این نویسنده افزود: وقتی هنرمند حمایت شود، خودش راه پیشرفت را پیدا خواهد کرد و عدم حمایت از هنرمند باعث سرخوردگی هنرمند خواهد شد.

خالقی اظهار داشت: هنر انقلاب یکی از شاخه‌های هنر است و باید برخاسته از مردم باشد تا بتواند دردی از مردم را دوا کند.

به گفته وی پرداختن به مسائل اجتماعی روز و تبیین علل و اصول انقلاب مردم ایران در آفرینش هنر متعهد مغفول مانده است و باید هر چه بیشتر به این موضوعات توسط هنرمندان پرداخته شود.

منتخب رتبه اول بخش رمان دوازدهمین جشنواره شعر داستان انقلاب افزود: هنر انقلاب در حدی که باید مورد توجه مردم قرار بگیرد قرار نگرفته و هنرمندان ما باید تلاش کنند تا در آثار خود به مسائل روز جامعه و مسائل اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، و مخصوصاً فرهنگی بیشتر بپردازند؛ چرا که هنر انقلاب هنری برخاسته از مردم و برای مردم است.

خالقی اظهار داشت: اکنون در هنر انقلاب شاهد استعدادهای درخشانی هستیم که باید از این استعدادها که در سراسر کشور هم به وفور دیده میشود حمایت کرد.

این هنرمند داستان‌نویس استان چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از ضعف‌های بزرگ ما این است که هنر انقلاب به عنوان هنر مطالبه‌گر هنوز موفق نیست و نتوانسته‌ایم با هنر خود مطالبه‌گر باشیم.

وی درباره اینکه آیا معرفی چهره سال هنر انقلاب می‌تواند در معرفی این هنر میان مردم کمک‌کننده باشد نیز اظهار داشت: اگر اصل مطالبه‌گری و پرداختن به مشکلات مردم در انتخاب چهره برتر مؤثر باشد، بله می‌تواند در معرفی هنر و هنرمند انقلاب تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند