توسط انتشارات سوره مهر؛
خاطرات سردار مرتضی ذهابی در کردستان منتشر شد

03:0040

رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: کتاب «باد و خاکستر» که شامل خاطرات حاج مرتضی ذهابی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس، توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان در جمع خبرنگاران رسانه های جمعی استان کردستان، اظهار کرد: در راستای ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به عنوان یک گنیجنه ارزشمند، کتاب باد و خاکستر شامل خاطرات حاج مرتضی ذهابی به عنوان یک تولید مشترک از سوی حوزه هنری استان های کردستان و لرستان منتشر شد.

وی ادامه داد: کتاب باد و خاکستر در ۲۲۴ صحفه، خاطرات حاج مرتضی ذهابی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس که در جبهه های غرب و جنوب غربی کشور حضور داشته است، را به رشته تحریر درآورده است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان بیان کرد: کتاب باد و خاکستر تألیف محمد تقی عزیزان از نویسندگان فعال حوزه ادبیات پایداری است که نزدیک به دو سال در دو استان کردستان و لرستان مشغول جمع آوری اطلاعات و گرفتن مصاحبه برای تولید این اثر بود.

وی بیان کرد: کتاب باد و خاکستر از سوی انتشارات سوره مهر چاپ شده و قیمت آن ۷۵ هزار تومان است که علاقمندان می توانند برای تهیه این اثر علاوه بر فروشگاه های عرضه کتاب، آن را در سایت www.sooremehr.ir تهیه نمایند.

وی با اشاره به اهمیت تولید این اثر در راستای معرفی بخشی از رشادت های صورت گرفته در راستای دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ایران به ویژه در هشت سال دفاع مقدس، ادامه داد: بیان رشادت های صورت صورت گرفته از سوی نیروهای بومی و مهاجر در هشت سال دفاع مقدس یکی از برنامه های اصلی و اولویت دار حوزه هنری کردستان می باشد.

مرادی با اشاره به اهمت توجه به ادبیات شفاهی دفاع مقدس، یادآور شد: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تاکنون در این راستا کتاب های محبت پنهان، نبرد کوهسالان، ژهره باران، رادیو سنه، سروده های بی تکرار و فرزند کردستان را منتشر کرده است و در حال حاضر نیز چندین پروژه در مرحله مصاحبه و تدوین قرار دارند.

وی به دیگر فعالیت محوری حوزه هنری در حوزه دفاع مقدس اشاره کرد، یادآور شد: در کنار فعالیت های صورت گرفته در بخش تاریخ شفاهی، برگزاری مراسم های شب خاطره برای شهدای شاخص استان کردستان نیز طی چند سال اخیر در دستور کار قرار گرفته و به همین دلیل تاکنون ۲۱ مورد شب خاطره برگزار شده است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان عنوان کرد: برگزاری شب خاطره شهدای شاخصی از جمله شهیدان شیخ الاسلام، ورمقانی، ملاحیدر فیهم، بیانی، غمیان، امان الهی، رحمانی، بیاتیان، افشاریان و … از جمله فعالیت های این بخش به شمار می رود.

سردار مرتضی ذهابی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس است که از دی ماه سال ۱۳۵۹ به جبهه های حق علیه باطل در جنوب کشور اعزام شده و از سال ۱۳۶۲ نیز در جبهه های غرب کشور و در استان کردستان حضور پیدا کرده است.

وی در عملیات های مختلفی از جمله فتح المبین، والفجر مقدماتی، دوپازا، بدر، قادر، کربلای دو، والفجر ۹ و عملیات های مرزی حضور داشته و در جبهه های مقابله با گروهک های ضدانقلاب نیز شرکت کرده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند