مشاور و مسئول حوزه ریاست حوزه هنری مطرح کرد؛
حوزه هنری خوزستان ظرفیت فعالیت در عرصه بین‌المللی را دارد

03:000

سید امیر جاوید گفت: خوزستان در عرصه فرهنگ و هنر ظرفیت این را دارد در حوزه بین‌الملل فعالیت‌های خود را گسترش دهد و حوزه هنری استان می‌تواند این بخش را تقویت کند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مراسم تودیع و معارفه معاون فرهنگی هنری حوزه هنری خوزستان با حضور مشاور و مسئول حوزه ریاست حوزه هنری کشور در اهواز برگزار شد.

در این مراسم سید امیر جاوید با بیان اینکه در حوزه هنری چند استان به لحاظ اینکه قابلیت نگاه و حرکت بین‌الملی دارند از جایگاه ویژه‌تری برخوردار هستند که یکی از آنها خوزستان است اظهار کرد: این استان در عرصه فرهنگ و هنر ظرفیت این را دارد در حوزه بین‌الملل فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

مشاور و مسئول حوزه ریاست حوزه هنری کشور افزود: همجواری خوزستان با کشور عراق و نگاه و ظرفیت قومیتی که در این استان وجود دارد امکانی را فراهم کرده که بتوانند در حوزه بین‌المللی چه در منطقه و چه خارج از منطقه در حوزه شعر، ادبیات، هنرهای نمایشی، فیلم‌سازی و … فعالیت‌هایی داشته باشد.

محمد شهباز گهروئی با اشاره به اینکه جابجایی هایی که صورت می گیرد، همه در جهت ارتقای مجموعه است عنوان کرد: ما می خواهیم به مجموعه‌ای که به آن ملتزم شدیم و مسئولیتی که به آن تعهد داریم به بهترین شکل ممکن انجام وظیفه کنیم.

رئیس حوزه هنری خوزستان با بیان اینکه حوزه هنری یک نهاد انقلابی است و همه تکلیف داریم در راه و مسیر نظام جمهوری اسلامی و ارتفای هنر انقلاب اسلامی تلاش کنیم ادامه داد: انتظاراتی در حوزه فرهنگی داریم که در سند چشم‌انداز حوزه هنری استان ترسیم شده و امیدواریم با همت همه دوستان بتوانیم این حوزه را بیش از پیش تقویت کنیم.

وی با اشاره به اینکه حوزه هنری خوزستان ظرفیت خوبی جهت فعالیت در حوزه بین‌الملل دارد و در این راستا اقداماتی نیز به همت همکاران ما در استان در کشور عراق صورت گرفته ابراز کرد: در تلاش هستیم این حوزه را تقویت کنیم که در این زمینه نیازمند حمایت و همراهی حوزه هنری مرکز داریم.

شهباز گهروئی خاطر نشان کرد: پرورش هنرمندان جوان انقلابی در دستور کار حوزه هنری است تا از طریق این هنرمندان آثار انقلاب خلق و منتشر شود.

وی با تاکید بر تولید محتوای هنر انقلابی بر اساس سند زیست بوم فرهنگی استانی یاد آور شد: حوزه هنری بر اساس سند زیست‌بوم‌ فرهنگی خوزستان در راستای معرفی مناطق مختلف بومی از طریق تولید آثار هنری تاثیرگذار و ماندگار گام برداشته است

در این مراسم که با حضور جمعی از همکاران حوزه هنری اهواز، آبادان و دزفول و هنرمندان برگزار شد، از زحمات شهریار قلی گشتی معاون سابق حوزه هنری خوزستان تقدیر و حجت‌الاسلام سید محمدهادی شفیعی به عنوان معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری معرفی شد.

برگزیده بخش داستان دو دوره جشنواره سوختگان وصل، برگزیده داستان هفتمین سوگواره ملی اشراق، برگزیده داستان دهمین جشنواره ادبیات داستانی بسیج، برگزیده جشنواره داستان نشر معارف، عضو گروه نویسندگان مجموعه ۶ جلدی خاطرات مددکارن کمیته امداد امام خمینی (چاپ شده)، همکاری در واحد تاریخ شفاهی بنیاد مکتب حاج قاسم، برگزاری سه دوره داستان‌نویسی مقدماتی و پیشرفته و برگزیده بخش داستان جشنواره ایثار، مسئول آموزش و پژوهش حوزه هنری خوزستان و دبیر کارگروه ادبیات داستانی حوزه هنری خوزستان از جمله فعالیت‌های سید محمد هادی شفیعی است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند