حوزه هنری خراسان شمالی پای کار روایت ایثار جان برکفان هلال احمر

02:0060

در دیدار مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و رئیس حوزه هنری استان بر هم‌افزایی این دو نهاد جهت روایت صادقانه از ایثار و خدمت‌رسانی بی‌منت این مجموعه به زبان هنر تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در آستانه هفته هلال احمر و همزمان با یکصدسالگی برپایی این نهاد امدادی و خدمت‌‌رسان مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی و تعدادی از مدیران این مجموعه با حضور در حوزه هنری استان بر همکاری و هم‌افزایی این دو نهاد تاکید شد.

اکرم صدیقی در این دیدار بر توانایی مجموعه حوزه هنری خراسان شمالی در روایت ظریف، هنرمندانه و صادقانه از ایثارگری و خدمت‌رسانی بی‌منت جمعیت هلال احمر تاکید کرد و افزود: در عصر حاضر که دنیا شاهد سبعیت و بی‌تفاوتی دول مدعی به جان انسان‌ها هستیم در ایران اسلامی جوانان مجموعه هلال احمر بدون کوچکترین چشم‌داشت مادی جان خود را جهت نجات انسان‌ها در طبق اخلاص می‌گذراند.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی تصریح کرد: روایت  این مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها باید در قالب زبان فراگیر هنر به مخاطب ارائه شود؛ ایثارگری که ریشه در گذشته‌های دور این سرزمین دارد و بدون تردید اوج آن حضور امدادگران این نهاد در دفاع مقدس و پس از حوادث و بلایای طبیعی است.

وی در ادامه افزود: حوزه هنری خراسان شمالی آمادگی حداکثری خود جهت غنی‌تر شدن برنامه‌های فرهنگی و هنری هفته هلال احمر را دارد تا همگان یک روایت شیوا، بلیغ و البته صادقانه را با گوش جان بشنوند و پذیرا باشند.

در ادامه این دیدار «ابوالفضل محبان» ضمن عرض تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی بر اشتیاق جمعیت هلال احمر خراسان شمالی بر هم‌افزایی و همکاری با حوزه هنری تاکید کرد و خاطرنشان کرد: هفته هلال احمر فرصت بی‌نظیری جهت ارائه خدمات متنوع این مجموعه به مردم عزیز است و این روایت اگر در قالب زبان هنر بیان شود اثرگذاری چند برابری خواهد داشت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی تصریح کرد: ماموریت‌های متنوع این مجموعه در حوزه‌های امدادرسانی و خدمات اجتماعی زمینه ارائه کار در بستر هنر را دارد و این توانایی با شناخت ما از مجموعه حوزه هنری در هنرمندان متعهد این مجموعه وجود دراد.

وی در انتها تاکید کرد: برنامه‌های کوتاه مدت با تمرکز بر هفته هلال احمر و بلند مدت با هدف روایت فعالیت‌های جمعیت هلال احمر اگر در دستور کار باشد شاهد تقویت موقعیت اجتماعی این نهاد خدمت‌رسان در اذهان جامعه خواهد بود.

در پایان این جلسه بر تقویت همکاری در حوزه‌های مختلفی همچون شب خاطره، تاریخ شفاهی و برپایی رویدادهای هنری تاکید شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند