رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری؛
حوزه هنری خانه هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری است

02:0010

احسان قائدی رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در دور همی عکاسان استان که در نگارخانه شهید آوینی شهرکرد برگزار شد گفت: حوزه هنری خانه ی هنرمندان استان است. استان چهارمحال و بختیاری دارای هنرمندان شاخص بسیاری در رشته های مختلف هنری است و افتخار است برای ما که در حوزه هنری  میزبان این هنرمندان شاخص و به نام باشیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، احسان قائدی در این نشست افزود: توجه به زیست بوم استان در حوزه هنری در الویت است و از عکاسان عزیز استان درخواست دارم با عکاسی های خود هر چه بیشتر زیست بوم، سبک زندگی و آیین های مختلف مذهبی و ملی استان را به تصویر بکشند.

وی اظهار داشت: عکس به عنوان یک هنر،صنعت در دنیایی امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار است  و عکاس با خلاقیت و ابتکار خود در عکاسی می تواند  لحظات زیبایی از زندگی اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و تجاری مردم  را ثبت و ضبط کند. عکاسان استان میتوانند در شناساندن استان چهارمحال و بختیاری در زمینه های مختلف در سطح ملی و بین المللی کمک کنند.

قائدی خانه عکاسان حوزه هنری استان را محفلی برای حمایت از هنرمندان عکاس استان معرفی کرد و افزود: به زودی خانه عکاسان حوزه هنری  اردوی های خود در زمینه عکاسی را با هدف معرفی زیست بوم استان و توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی برگزار خواهد کرد.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: دورهمی های هنرمندان در رشته های مختلف و همفکری و رسیدن به اید های فاخر هنری در همه رشته های هنری باید صورت پذیرد و خانه عکاسان نیز باید دور همی های ماهانه خود را داشته باشد و با برنامه ریزی های مناسب و هدفمند بتواند در چشم انداز چند ساله آثار فاخر و با کیفیتی در زمینه زیست بوم استان تولید نماید.

قائدی از هنرمندان عکاس استان دعوت به عمل آورد ایده ای مختلف خود را در جلسات خانه عکاسان مطرح نمایند و پس از شناسی بهترین ایده جهت معرفی استان و قابلیت های فرهنگی، بومی و مذهبی را به صورت عملیاتی اجرا نمایند.

بر این اساس، اگر چه در هنوز به صورت رسمی روز جهانی عکاسی در دنیا ثبت نشده است ولی عکاسان استان چهارمحال وبختیاری با بهانه این روز ۲۹ مرداد در نگارخانه شهید آوینی شهرکرد گرد هم جمع شدند و ضمن ارائه پیشنهادات خود به خانه عکاسان حوزه هنری برای برنامه های مختلف این روز را جشن گرفتند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند