امشب در دومین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه حسین (ع)»؛
حوزه هنری با مجلس «مسلم» میزبان علاقه‌مندان می‌شود/ محمد رضایی و مرتضی صفاریان تجلیل می‌شوند

02:000

دومین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه حسین (ع)» در گام دوم اجراهای خود با مجلس تعزیه‌خوانی «مسلم» میزبان علاقه‌مندان به این هنر و ارادتمندان به شهدای کربلای حسینی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، دومین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه حسین (ع)» که کار خود را شب گذشته با مجلس «حر» آغاز کرد، امشب سه‌شنبه ۱۶ شهریورماه در حیاط حوزه هنری به استقبال مجلس تعزیه‌خوانی «مسلم» می‌رود.

محمد رضایی و ابوالفضل صابری از پیشکسوتانی هستند که امشب در این مجلس به تعزیه‌خوانی می‌پردازند. اجرای تعزیه‌خوانی شبیه جناب «مسلم بن عقیل» را ابوالفضل صابری بر عهده دارد.

بر اساس برنامه‌های اعلامی این سوگواره مقرر شده است تا هر شب از بزرگان تعزیه کشور تجلیل و از هنرمندی‌هایشان تقدیر شود. به این ترتیب امشب محمد رضایی و مرتضی صفاریان تجلیل خواهد شد.

گفتنی است، دومین سوگواره تعزیه‌خوانی «شبیه حسین (ع)» از ۱۵ تا ۲۱ شهریورماه با دبیری محسن میرزاعلی در حیاط حوزه هنری به نشانی خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی هر شب بعد از نماز مغرب و عشاء ضمن پخش از فضای مجازی، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

علاقه‌مندان برای مشاهده زنده و برخط اجراهای این سوگواره می‌توانند به صفحه اینستاگرامی @hoze.honari و سایت www.tva.tv مراجعه کنند.

استاد رضا حیدری، عباس حیدری، عباس جواهری، مرتضی صفاریان، محمد رضایی، محسن هاشمی، حسن نرگس‌خانی، محمود معینی، سعید نبئی، عباس صالحی، علی صدیقیان، خلیل پیریایی، جواد فلاحتی، مسعود حجازی‌مهر، سید امیر صالحی، استاد اسماعیل محمدی، استاد ابراهیم میرزاعلی و حسن فیاض از جمله مهم‌ترین هنرمندانی هستند که دومین سوگواره «شبیه حسین (ع)» از وجود آنها بهره‌مند خواهد شد.

همچنین همزمان با برپایی این سوگواره، گالری ابوالفضل عالی میزبان مجموعه‌ای از ابزار و لوازم‌های تعزیه در حوزه‌های البسه، ابزار و تجهیزات، ماسک‌ها و عروسک‌ها و نسخ تعزیه خواهد بود. این موزه سیار ۱۶ شهریورماه افتتاح خواهد شد و تا ۲۳ شهریورماه آماده خدمت به علاقه‌مندان خواهد بود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند