دادمان در مراسم تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری لرستان:
حوزه هنری باید در ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی پیشرو بماند

02:0090

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری استان لرستان گفت: حوزه هنری باید در ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی پیشرو بماند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی، روز سه‌شنبه چهارم آبان‌ماه در آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری لرستان در خرم‌آباد گفت: خداقوت می‌گوییم به آقای کرم‌اللهی رئیس پیشین حوزه هنری لرستان و انتصاب آقای سپهوند را که از خانواده حوزه هنری هستند، تبریک عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: لرستان سرزمین تربیت رهبران و پیشگامان است. آیت‌الله بروجردی به عنوان رهبر دینی و شهید بروجردی به عنوان فرمانده باهوش و دلاور، استاد سید جعفر شهیدی و استاد زرین‌کوب، قله‌های تاریخ و ادبیات این بوم و در نهایت مهرداد اوستای بزرگ که سرسلسله شعرای انقلاب است. کسی که بسیاری از بزرگان شعر و ادب انقلاب، شاگردی او را فخر خود می‌دانند.

وی با بیان اینکه سلوک ما باید ادامه همان سلوک و روش استاد اوستا باشد، گفت: هدف ما در حوزه هنری انقلاب اسلامی باید شکل‌دادن حلقه‌های ادبی و هنری و باغبانی و حراست این حلقه‌ها تا به ثمر رسیدن آنها باشد. اوستا تنها شاعر نبود و در چندین رشته از جمله تاریخ و جامعه‌شناسی مسلط بود و این عمق معرفتی در کنار زمان آگاهی به او شخصیتی ممتاز بخشیده بود. او کسی بود که می‌توانست صحنه هنر را برپا کند و راوی روح زمانه در آثار خود باشد. او می‌توانست مسائل انقلاب را درک کند و ناظر به آن مسائل راه‌حل‌های خلاقانه و هنرمندانه پیشنهاد کند.

دادمان افزود: وقتی از هنر انقلاب حرف می‌زنیم، اشاره به یک دوره تاریخی محدود حوالی سال ۵۷ نداریم. هنر انقلاب یک باور و موضعی است که هر روز تجدید می‌شود. این نو به نو شدن و امتداد یافتن روح انقلاب اسلامی که همانا عدالت و توحید و مبارزه برای پیروزی حقیقت است، ویژگی همیشگی هنر انقلاب است.

رئیس حوزه هنری در ادامه گفت: حوزه هنری انقللاب اسلامی به فرموده رهبر انقلاب و امر ایشان یک پایگاه تماماً حزب‌اللهی است و باید باشد. این خط حرکتی همه ماست و ما به این نحو حرکت افتخار می‌کنیم. حوزه هنری باید در ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی پیشرو بماند. ما تکلیفی از رهبر معظم انقلاب گرفته‌ایم و مسئولیت ما در حوزه ادبیات پایداری دوبار توسط ایشان ابلاغ شده است.

وی در پایان گفت: امیدوارم آقای سپهوند با سابقه خوبی که دارند در این حوزه منشأ خلاقیت و ابتکار باشند و حوزه هنری استان را چند گام بزرگ به جلو ببرند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند