حضور ۱۰ هنرمند اردبیلی در سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر

02:000

حوزه هنری اردبیل با ۱۰ هنرمند در سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر حضور دارد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رحمان مجرد معاون فرهنگی هنری حوزه هنری اردبیل عنوان کرد: این دوره از جشنواره ‏هنرهای تجسمی فجر (طوبای زرین) با رویکرد «گفت‌وگوی هنرها؛ آفرینش تجسمی نوین با نگاهی ‏بین رشته‌ای» در ده رشته هنری تصویرسازی، ‏خوش‌نویسی، سرامیک، عکاسی، کاریکاتور و کارتون، طراحی گرافیک، مجسمه، نقاشی، نگارگری و ‏رسانه‌های هنری جدید (ویدئوآرت، پرفورمنس‌آرت و چیدمان) برگزار می‌شود.

مجرد گفت: تشویق هنرمندان به سمت شیوه‌های معاصر خلق آثار در بستر هنرهای تجسمی، معرفی و نمایش نمونه‌هایی از برترین و جدیدترین آثار هنرمندان ایرانی و نمایش دستاوردهای خلاقانه ‏هنری، ایجاد فضای گفت‌وگو میان اهالی جامعه هنرهای تجسمی کشور، ایجاد زمینه برای رشد هنر معاصر ایران، ایجاد فرصت برای ارتقای آگاهی و هنر هنرمندان ایرانی، از جمله اهداف این جشنواره است.

وی افزود: این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در حالی شروع به کار کرده است که ۷۷۵۳ اثر از ۳۲۴۲ هنرمند به دبیرخانه ارسال شده و نسبت به سال گذشته رشد ۷ درصدی تعداد شرکت‌کنندگان و رشد ۳۰ درصدی تعداد آثار رسیده را شاهد هستیم. همچنین در این دوره از استان اردبیل ۵۷ هنرمند در این رویداد شرکت کرده‌اند.

معاون فرهنگی هنری حوزه هنری استان اردبیل با اشاره به اینکه؛ اردبیل در سال‌های اخیر حضور چشم‌گیری در این جشنواره داشته و توانسته چندین بار طوبای زرین مهم‌ترین رویداد تجسمی را از آن خود کند، گفت: حضور هنرمندان اردبیلی در این دوره از جشنواره فجر، بسیار ستودنی است. اگرچه نسبت به سایر جشنواره‌های فجر، هنرهای تجسمی جوان‌تر است اما در این سال‌ها، هنرمندان عرصه تجسمی اردبیل با قدرت تمام، آثار خود را در معرض داوری قرار داده‌اند و با ارائه آثار بدیع، خلاقه و چندرسانه‌ای، موفق به کسب جوایز متعددی از جشنواره‌ها شده‌اند.

وی افزود: حجت مجرد در بخش گرافیک (طراحی پوستر)، ناصر صادقی و احمد شیخ‌زاده در بخش خوش‌نویسی، زهرا اصلانی در بخش سفال و سرامیک، الناز داداش‌زاده‌ماهر در بخش تذهیب، آرام علایی اردبیلی و ندا بشرخواه در بخش تصویرگری، شیرین قلی‌پور در بخش کارتون و کاریکاتور، رحمان مجرد و سجاد دادپور در بخش هنرهای جدید، ده هنرمند تجسمی استان اردبیل حاضر در بخش‌های مختلف سیزدهمین جشنواره تجسمی فجر هستند.

گفتنی است، سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر شنبه ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا وابسته به ‏فرهنگستان هنر افتتاح می‌شود و تا ۳۰ بهمن به کار خود ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند