حضور نمایش «عِندَ ما تَنتَهی تُسقُط» از خوزستان در بخش بین‌الملل تئاتر فجر

03:0010

مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان از حضور نمایش «عِندَ ما تَنتَهی تُسقُط» کار مشترکی از ایران و عراق در بخش بین‌الملل تئاتر فجر خبر داد و گفت: این نمایش ۲۱ بهمن در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به زبان عربی اجرا می‌‌شود.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، آرش ساربان مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان اظهار کرد: واحد نمایش حوزه هنری خوزستان با همکاری کمپانی تئاتر باهرون کربلا از عراق و گروه تئاتر شمایل کار مشترکی را تحت عنوان «عِندَ ما تَنتَهی تُسقُط» جهت حضور در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر تولید کردند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه خوزستان با این اثر نمایشی برای اولین بار در بخش بین‌الملل تئاتر فجر حضور دارد افزود: این نمایش با موضوع انسانیت، جنگ، داعش و صلح و صمیمیت است که با حضور هنرمندان خوزستانی به زبان عربی اجرا می‌شود.
ساربان با اشاره به اینکه «عِندَ ما تَنتَهی تُسقُط» به معنای (وقتی به تکبر می‌رسی، سقوط می‌کنی) به کارگردانی عبدالهادی الجرف از ایران و سجاد حمزه عبدالحسین جوذری از عراق تولید شده عنوان کرد: نویسنده این اثر نیز عبدالهادی الجرف، دستیار کارگردان امجد جلالی از ایران، مشاور کارگردان محمد زبیدات اصل از ایران و مشاور بین الملل دکتر علا الفریجی از عراق است.
سرپرست گروه، هماهنگی بین الملل و بازیگردان نمایش «عِندَ ما تَنتَهی تُسقُط» اضافه کرد: بازیگران ایرانی این اثر امجد جلالی، فائزه سودانی، عقیل حمادی، عبدالهادی الجرف، شقایق عسکری، مدینه بدوی و باران محمدی پور و بازیگران عراقی آن سجاد حمزه عبدالحسین (جوذری)، احمد عبدالواحد الشمال و عبدالزهرا الکنانی هستند.
وی به موضوع این نمایش پرداخت و تصریح کرد: خداوند زمین را که ریشه انسان است و حکم مادری انسان را دارد، برای آسایش و آرامش او خلق کرد، اما انسان متکبر و جاه‌طلب برای اثبات قدرت خود با دست خود اقدام به تخریب می‌کند؛ برهم زدن نظم طبیعت، مرزبندی، خشونت، جنگ و کشتار هم‌نوع در تمام تاریخ زمین گسترده شده و هر روز به یک بهانه انسانی که فکر می‌کند در انتهای قدرت است، آسایش هم‌نوع خود را از بین می‌برد. حاصل این جاه طلبی چیزی به‌جز ایجاد انبوهی از بیابان بر زمین نیست که تنفس را با شن‌هایشان برای انسان سخت می‌کنند.
ساربان ادامه داد: این نمایش بنا به دید نویسنده بشریت را به بازسازی محیط پیرامون و جلوگیری از یک اتفاق غیرقابل جبران دعوت می‌کند، اتفاقی که ممکن است منجر به قتل‌عام بشریت شود؛ قرآن را به ترتیل بخوانید تا انسانیت و سلام برقرار شود …
وی با بیان اینکه این نمایش ۲۱ بهمن در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برگزار می‌‌شود اظهار کرد: دیگر آثار هنرمندان خوزستانی نیز در دیگر بخش‌های این جشنواره همچون مسابقه ایران و بخش مرور تئاتر ایران جشنواره فجر حضور دارند و نمایش «عِندَ ما تَنتَهی تُسقُط» در بخش بین الملل جشنواره است.
مسئول واحد نمایش حوزه هنری خوزستان خاطر نشان کرد: حوزه هنری در بخش حمایت از تولید اثر از تمایی ظرفیتهای خود استفاده نموده است تا اثری قابل توجه بنا به استانداردهای بین المللی تئاتر تولید کنند.
وی ابراز کرد: تمام توان خود را می‌گذاریم که در سال‌های آینده هم اگر اثری توانمند در سطح ملی و کشوری باشد را حمایت کنیم تا هنرمندان ما در این جشنواره که ویترین تئارتر کشور است، حضور موفقی داشته باشند.

دیگر عوامل این اثر شامل طراح صحنه: عبدالهادی الجرف، آهنگساز و موسیقی: حسین تازنگ، کُر وکال: کلارا تازنگ، طراح گریم: فاطیما حزباوی، دستیار گریم: مهدی خرم‌نژاد، منشی صحنه: سارا اسدی، سمیه حمیدی، طراح نور: سجاد حمزه عبدالحسین (جوذری) از عراق، نورپرداز: مرتضی منصوری، افکتور: ریحانه مروانی، طراح لباس: سعاد الساری، طراح پوستر: رسول حق‌جو، مدیر صحنه: مجتبی عندلیب و علی الجرف، عکاس: ایمان شریفی و مدیر فنی: فردریک گالستانیان قلعه ماماکائی هستند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند