با میزبانی از شاعران، نویسندگان و مترجمان؛
حضور مرکز ترجمۀ حوزۀ هنری در بخش بین‌المللِ سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

01:240

با افتتاح سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ناشران داخلی و خارجی از کشورهای مختلف همچون سال‌های گذشته در این دوره شرکت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مرکز ترجمۀ حوزۀ هنری نیز با استقبال از این رویداد بین‌المللی در میان ناشران و مؤسسات بین‌المللی فعال در حوزۀ کتاب و فرهنگ در بخش بازار جهانی حضور یافته است.

از آنجا که نمایشگاه کتاب محل گردهم آمدن اهالی فرهنگ و کتاب است، این مرکز در صدد است تا در کنار معرفی و ارائۀ آثار خود به مخاطب بازار جهانی از برخی آثار تازه تولید و ترجمه شده با حضور نویسندگان و شاعران نیز رونمایی کند. در همین راستا در روزهای یکشنبه و پنجشنبه، ۲۵ و ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در سالن سرای اهل قلم، به ترتیب با موضوع شعر و داستان زنان معاصر ایران میزبان شاعران و نویسندگان و مترجمان گرانقدر ایران خواهد بود.

نشست و رونمایی از ترجمه‌های اردو، ترکی استانبولی و انگلیسی «مجموعه شعر زنان معاصر ایران» با حضور مترجمان این آثار و شاعران در تاریخ ۲۵ اردیبهشت از ساعت ۱۵ الی ۱۶ به آدرس ورودی ۱۵ شبستان، نیم‌طبقۀ اول، سرای اهل قلم برگزار خواهد شد.

همچنین از ترجمه‌های «مجموعه داستان زنان معاصر ایران» به زبان‌های کردی کرمانجی، روسی، اردو، ترکی استانبولی نیز در روز پنجشنبه، ۲۹ اردیبهشت، ساعت ۱۵ الی ۱۶ و با حضور مترجمان این آثار و نویسندگان ایرانی رونمایی می‌شود.

حضور در این نشست‌ها برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند