حضور اساتید و فعالان ادبی در کارگاه هفتگی شعر حوزه هنری لرستان

01:560

اساتید و فعالان ادبی خرم آبادی در کارگاه هفتگی شعر حوزه هنری لرستان حضور داشتند و به شعرخوانی و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، کارگاه هفتگی شعر که با حضور جمعی از شاعران، اساتید و‌ فعالان ادبی در سالن ماه حوزه هنری لرستان برگزار می شود، این هفته نیز با حضور شاعران و شعرخوانی آنها برگزار شد.

کیانوش کشوری مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری لرستان نیز در این زمینه گفت: هم اکنون جلسات هفتگی شعر فارسی و بومی و کارگاه داستان نویسی با حضورنوجوانان، جوانان و پیشکسوتان در حوزه هنری لرستان برگزار می شود.

وی افزود: در کارگاه شعر، ضمن شعرخوانی و نقد و بررسی و تحلیل اشعار مباحث آموزشی و نکات ادبی هم در قالب موضوعاتی همچون وزن، عروض، قافیه، تصویر تخیل و شعر معاصر به منظور آشنایی هنرجویان مطرح می شود.

کشوری تصریح کرد: در برگزاری کارگاه داستان نویسی که به صورت برگزاری کارگاه داستان نویسی مقدماتی با حضور علاقمندان نوجوان و جوان برگزار می شود مباحث آموزشی شامل تعریف داستان، تفاوت داستان با سایر قالب های نویسندگی ، طرح داستان، پیرنگ داستان ، شخصیت پردازی، زاویه دید، روایت… به هنرجویان آموزش داده می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزیهای واحد با هدف ایجاد زمینه رشد استعدادها، خلاقیت های هنری و ادبی از طریق شناسایی استعدادهای خلاق ادبی اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم واحد آفرینش های ادبی ایجاد باشگاه شعر و داستان به صورت تخصصی در زمینه های شعر کلاسیک، بومی، شعر نو، طنز ادبی، ترجمه ادبیات کودک و نوجوان … بوده که این مهم به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

لازم به ذکر است هم اکنون چهار دوره آموزشی در رشته های موسیقی، شعر، داستان نویسی و پخش و نقدر آثار سینمایی ایران و جهان در این حوزه در حال برگزاری است که با استقبال خوبی نیز از سوی علاقمندان مواجه شده است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند