حسینی: حمایت از هنر انقلاب وظیفه همیشگی حوزه هنری است/ ۱۹ اثر همدان‌پژوهی در نوبت چاپ

01:070

رئیس حوزه هنری همدان با بیان اینکه ۱۹ عنوان کتاب با موضوعات گوناگون در نوبت چاپ قرار دارد گفت: بیشتر این آثار در بخش همدان‌پژوهی است و تلاش می‌کنیم تا پایان سال جاری به تازه‌های نشر استان اضافه شوند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمحمدباقر حسینی اظهار داشت: حمایت از هنر انقلاب وظیفه همیشگی حوزه هنری است و پشتیبانی از نویسندگان و مؤلفان استان و چاپ و نشر آثاری که به حفظ فرهنگ و هنر همدان کمک کند، بخشی از این هنر محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در عرصه ادبیات پایداری نیز در حال آماده‌سازی آثار متعددی هستیم، افزود: خروش گاماسیاب (انقلاب در شهرستان نهاوند)، نقش روحانیت همدان در انقلاب، حجره ۹۸ (زندگی‌نامه شهید حیدری)، کتاب جنگ و روایت (بررسی ۴ کتاب پایداری) و عکاسان انقلاب در همدان، از جمله پروژه‌های در حال آماده‌سازی برای چاپ هستند.

حسینی گفت: تاکنون آثار فاخر و ارزشمندی در حوزه هنری همدان تولید شده که هر کدام از آنها حاصل ماه‌ها و سال‌ها تحقیق و پژوهش اساتید و متخصصان است و آثار ضعیف را نمی‌پذیریم.

رئیس حوزه هنری همدان با بیان اینکه آثار منتشر شده توانسته به بخش زیادی از انتظارات مخاطبان پاسخ بدهد، خاطرنشان کرد: این آثار مراحل اصلاح و آماده‌سازی را پشت سرگذاشته‌اند که امیدواریم تا پایان امسال شرایط مالی برای انتشار این کتاب‌ها فراهم شود.

مدیر دانشنامه استان همدان افزود: سفالگری در همدان، جلد دوم خانه‌های قدیمی همدان، واژه‌نامه همدانی، مساجد استان همدان، متشرعه و متصوفه همدان، زندگی در سنگ، جستارهایی در زیست‌بوم و تاریخ معاصر همدان، کاروانسراهای استان همدان، امامزاده‌های استان همدان، نمایندگان همدان در مجلس، همدان در قحطی بزرگ، عالمان همدانی شاعر، رباعی در همدان، طنز در شعر همدان و فرهنگ مردم شهر بهار، پیشگامان نقاشی در همدان و هیئت‌های مذهبی در استان همدان، برخی از کتاب‌های در حال آماده‌سازی برای چاپ هستند.

به گفته وی، تعدادی از این کتاب‌ها جلد اول آن‌ها به چاپ رسیده و بعضی هم اصلاح و ویرایش شده و نیازمند چاپ مجدد بودند که به کمک پدیدآورندگان اثر و کارشناسان حوزه هنری آماده‌سازی شده‌اند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند