حجت الاسلام زائری در ششمین همایش بین‌المللی باران غدیر در مشهد:
بشریت هیچ انسانی را به اندازه امیرالمومنین مدح نکرده است/ غدیر، سند حقانیت شیعه

03:000

دبیر ششمین همایش بین‌المللی باران غدیر گفت اگر تاریخ بشریت را مرور کنید متوجه خواهید شد هیچ انسانی به اندازه حضرت علی در مورد ستایش و مدح قرار نگرفته است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، همایش از غدیر تا عاشورا با محوریت نگاه اندیشمندان ادیان و مذاهب امروز چهارم تیرماه در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار شد. این برنامه به همت موسسه آفرینشهای هنری آستان قدس رضوی برگزار شده است در ابتدای این جلسه امیر مهدی حکیمی مدیر عامل موسسه در سخنانی اظهار کرد: عشق به اهل بیت علیه السلام در وجود همه انسانها جاری و ساری است برای همین هنرمندان، شعرا و ادبا با تخصص و هنری که در اختیار دارند در جهت اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع) قدم برمی دارند در همین راستا خوشحالم میزبان هنرمندان و ادبا سایر کشورها هستیم؛ افرادی که هر یک از آنها با کارهایشان عشق خود به امیرالمومنین تصویر کرده اند.

در ادامه مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری دبیر ششمین همایش بین المللی باران غدیر در سخنانی گفت: در تاریخ بشریت هیچ فردی به اندازه حضرت علی (ع) تجلیل نشده است برای همین جای تعجب نیست که ببینیم بیشترین مدح و ستایش در مقام ایشان است. پیامبر بیان کرده، هر فردی فضیلتی در مقام امیرالمومنین را به رشته تحریر درآورد تا زمانی که آن کاغذ باقیست فرشتگان برای آن فرد طلب مغفرت خواهند کرد.

وی تاکید کرد: این همایش در شش دوره گذشته میزبان شخصیت‌های ادبی جهان بوده، جالب است بدانید که اکثر شخصیت ها غیر مسلمان هستند ولی همه آنها با عشق به ائمه اظهار ارادت می کند. آنتوان بارا، صالح هواری، هلینا عطاءالله، اخلاق آهن، سامی سارنگ و طلال بیتار از جمله آدمایی هستن که در این همایش حضور دارند. ابراز ارادت هر یک از این دوستان با زبان قلب بیان شده است پس به دل می نشیند و مخاطب از شنیدن آن لذت می برد.

زائری ادامه داد: یک نویسنده مسیحی لبنانی می‌گوید هیچ گاه آرزو نکردم در کاروانی باشم جز کاروانی که از مدینه به سمت کربلا آمد. همچنین هیچگاه آرزو نکردم به سوی کسی تیری بیاندازم جز اینکه در سپاه امام حسین (ع) باشم و به سوی یزیدیان تیر بیاندازم.

وی ادامه داد: نکته دیگر اینکه باران غدیر می خواهد بگوید حضرت علی (ع) تنها برای شیعیان نیست بلکه تمام مردم جهان می توانند از وجود مبارک ایشان استفاده کنند.

النا لاویان استاد دانشگاه و شاعر کلیمی در بخش دیگری از این مراسم پیرامون ویژگی های امیرالمومنین گفت: پیرامون صفات امیرالمومنین (ع) حرف برای گفتن بسیار است که نمی توان در یک سخنرانی همه آنها را بیان کرد اما در یک جمله می گویم حضرت علی (ع) یک ویژگی بارز دارد که او را از همه انسان ها جدا می کند، آنهم اینکه وی فردی بیگناه و معصوم است و همچنین وجوه انسانی در تو به بالا ترین شکل مدنظر قرار گرفته است.

صالح هواری شاعر فلسطینی با بیان اینکه غدیر اتفاقی تاثیر گذار در جهان اسلام است تاکید کرد: پیامبر اسلام (ص) در آخرین حج خود تکلیف جانشینی را مشخص کرد و هیچ شکی پیرامون این امر برای مسلمانان باقی نیست برای همین غدیر را می توان میزان حقانیت شیعه قرارداد. غدیر همچنین مظلومیت شیعه را نشان می دهد که چگونه قربانی غرض ورزی عده‌ای شده است. درباره صفات حضرت علی (ع) حرف برای گفتن بسیار است به نظرم همایش غدیر می تواند اتفاقی بسیار مهم در این رابطه باشد

در ادامه این گزارش دیگر هنرمندان و شاعران حاضر در جلسه، اشعار خود را پیرامون امیرالمومنین (ع) بیان کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند