حجت‌الاسلام مرادی: انقلاب اسلامی ایران جهان را متحول کرد

03:370

امام جمعه بیجار در مراسم رونمایی از کتاب «ساعت هفت» گفت: حمایت از هنرمندان متعهد به آرمان‌های انقلاب وظیفه‌ای است بر دوش تمام متولیان فرهنگ و هنر و هر گونه کوتاهی در این زمینه امری نابخشودنی است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این مراسم که امروز یکشنه 19 بهمن‌ماه در محل سالن فرهاد اصلانی مجموعه امیر نظام گروسی برگزار شد، سید عبدالرضا خضری رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار با تبریک ایام مبارک دهه فجر گفت: حمایت از تولید آثار هنری متناسب با مفاهیم انقلاب اسلامی از اولویت‌های حوزه هنری است.

وی ادامه داد: کتاب «ساعت هفت» مجموعه اشعار آیینی شاعره بیجاری طاهره تختی، از تولیدات واحد آفرینش‌های ادبی است که با حمایت کامل حوزه هنری توسط انتشارات پرهیب در 98 صفحه با شمارگان 1200 نسخه به چاپ رسیده است.

رئیس حوزه هنری بیجار ادامه داد: کتاب «پیمانه احساس» مجموعه دیگری از آثار این هنرمند است که این اثر نیز با حمایت حوزه هنری چاپ و منتشر شده است.

خضری، حمایت از هنرمندان متعهد و انقلابی را از اولویت‌های حوزه هنری عنوان کرد و گفت: در بخش تولید آثار مکتوب تاکنون آثاری از علی احسان فریدونی با عنوان «سلام ای ماه مادر زاد من»، مهدی صفی‌یاری با عنوان «بعد از تو آفتاب به دردی نمی‌خورد»، محمد رحیمی رضوان با عنوان «یه ی ته سبیه دلداری» با زبان گروسی، اکرم بهرامچی با عنوان «جای پای خدا» با حمایت کامل حوزه هنری از هنرمندان شاعر بیجاری منتشر شده است.

وی در پایان به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت شعر اشاره کرد و گفت: معظم له فرموده‌اند «پدیده‌ی شعر یکی از معجزات آفرینش است، یکی از معجزات عالم خلقت همین پدیده‌ی شعر است؛ مثل خود بیان، بیان هم یکی از برترین معجزات پروردگار در عالم آفرینش است.»

خضری بر همین مبنا تأکید کرد: زبان هنر گویاترین و شیواترین راه انتقال پیام است که باید در جهت گسترش هنر در جامعه تلاش کنیم.

انقلاب اسلامی ایران جهان را متحول کرد

دراین مراسم همچنین حجت‌الاسلام مرادی امام جمعه بیجار با تبریک فرارسیدن چهل و دومین سالگرد پبروزی انقلاب اسلامی گفت: مهم‌ترین و بزرگ‌ترین واقعه عصر حاضر، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی‌ قدس‌سره‌الشریف است که زمینه‌ساز تحول‌های عظیمی در جهان شد.

وی افزود: در کنار ویژگی‌های فراوان انقلاب اسلامی که مردمی‌ترین انقلاب دنیا است، توجه به فرهنگ و هنر اسلامی به خوبی نمایان است.

مرادی ادامه داد: انقلاب با پدید آمدن خود، هنر انقلابی را نیز وارد بطن جامعه کرد و در طول 4 دهه گذشته شاهد خلق آثار برجسته هنری برگرفته از پیام انقلاب اسلامی بوده‌ایم.

وی افزود: تولید آثار ارزشمند سینمایی، آثار برجسته تجسمی توسط هنرمندان توانمند، آثار مکتوب ادبی متناسب با فرهنگ ایران اسلامی، تولیدات نمایشی و … برگرفته از پیام انقلاب اسلامی زمینه به وجود آمدن هنری به نام هنر انقلاب شده که باید به خوبی این هنر در جامعه رواج پیدا کند.

امام جمعه بیجار با قدردانی از تلاش‌های حوزه هنری در بسط و توسعه هنر انقلابی گفت: حمایت از هنرمندان متعهد به آرمان‌های انقلاب وظیفه‌ای است بر دوش تمام متولیان فرهنگ و هنر و هر گونه کوتاهی در این زمینه امری نابخشودنی است.

در این مراسم که مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار، سرهنگ رجب‌پور جانشین سپاه شهرستان بیجار، شهبازیان رئیس شورای اسلامی شهر بیجار و نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی و جمعی از هنرمندان عرصه‌های مختلف حضور داشتند، پس از قرائت اشعاری از کتاب توسط طاهره تختی از مجموعه اشعار آیینی «ساعت هفت» رونمایی به‌عمل آمد و با اهدای لوح و هدیه از کوشش این شاعره بیجاری تقدیر شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند