حجت‌الاسلام جعفرزاده: مقاومت، شاه‌کلید موفقیت امت اسلامی است

02:000

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مقاومت بالاتر از حرف و عمل یک مکتب فکری بوده و مقاومت امروز، آزاردهنده جریان اسکتبار و شاه‌کلید موفقیت امت اسلامی است.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در سومین پیش‌نشست همایش «مناقشه قره‌باغ؛ زمینه‌ها، علل و پیامدها» عنوان کرد: مفهوم، وقتی در داخل کتاب‌ها باقی بماند تأثیرگذار نخواهد بود، هنر شهید سلیمانی این بود که به‌عنوان یکی از سربازان مکتب امام خمینی(ره)، آموزه‌های در دل کتاب‌ها را به منصه ظهور رساند و در عمل نشان داد جریان مقاومت راه‌گشا است. ما در همایش قره‌باغ می‌خواهیم اعلام کنیم که هویت دینی و شیعی مردم جمهوری آذربایجان موفقیت در جنگ را رقم زد.

جعفرزاده در ادامه افزود: باور داریم مردم ستم‌دیده و مستضعفان عالم را همین رویکرد مقاومت آزاد خواهد کرد و دنیا عدالت مهدوی را به نظاره خواهد نشست. دولت‌های زورگو باید متوجه شوند که دیگر زمان تأسیس امپراتوری‌ها در سایه جهالت ملت‌ها و امت‌های گذشته در سراسر جهان سپری شده است و باید بدانند که برای حفظ عزت خودشان باید به اقتدار ملی خود بازگردند و نه اینکه ابزار دست مستکبران عالم شده و بخواهند اظهار نظری در مورد کشوری همچون ایران داشته باشند.

وی گفت: سرنوشت جمهوری اسلامی ایران از سرنوشت سایر ملل مسلمان جدا نیست و ما در این نشست‌ها ابعاد مختلف را بررسی می‌کنیم و در کنار آن تکریم مردم بزرگ مسلمان آذربایجان و شهدای این کشور هم در بحث قرار دارد. در این مورد بیش از ۲۵ پیش نشست طراحی شده که در دانشگاه‌ها، حوزه علمیه و انجمن‌های علمیه استان‌ها و همچنین در بین گروه‌های مردمی اجرا می‌شود. در هفته‌های آتی نیز همایش اصلی «مناقشه قره‌باغ؛ زمینه‌ها، علل و پیامدها» را برگزار خواهیم کرد.

گفتنی است، همایش علمی، فرهنگی «مناقشه قره‌باغ؛ زمینه‌ها، علل و پیامدها» با همکاری ادارات و ارگان‌های مختلف استان از جمله حوزه هنری استان اردبیل در قالب پیش نشست‌های مختلف در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند