در دبیرخانه «شهرخلاق موسیقی سنندج»؛
جلسه نقد و بررسی آثار استاد فردین صادق ایوبی برگزار می شود

02:310

به همت حوزه هنری استان کردستان و مشارکت دبیرخانه «شهرخلاق موسیقی سنندج» جلسه نقد و بررسی آثار نمایشگاه «وقت مشوش» استاد فردین صادق ایوبی به همراه بداهه نوازی موسیقی در کنار آثار امروز ۸ دی ماه در سنندج برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان با اشاره به لزوم بررسی ویژگی های آثار به نمایش درآمده در نمایشگاه استاد دکتر فردین صادق ایوبی با عنوان «وقت مشوش» گفت: دراین نمایشگاه تعداد ۳۰ تابلو نقاشی و طراحی جدیدترین اثاراین استاد توان‌مند در اندازه‌های مختلف به نمایش درآمد که به دلیل استقبال بسیار خوب هنرمندان و هنر دوستان به مدت یک هفته تا ۹ دی ماه تمدید گردید.

مرادی گفت: این آثار حاصل دو سال اخیر فعالیت این هنرمند برجسته کردستانی در ایام کرونا است که درآن ۸ اثر در ابعاد بزرگ رنگ وروغن و ۲۲ اثر طراحی  با تکنیک های  مختلف و سبک نماد گرایی در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

رئیس حوزه هنری استان کردستان ادامه داد: با همکاری دبیرخانه شهر خلاق موسیقی با حضور تعدادی از نوازندگان چیره دست استان همزمان با جلسه نقد و بررسی آثار به انتخاب نوازندگان متناسب با هر تابلو قطعه‌ای موسیقی به صورت بداهه نوازی اجراء می‌گردد که این امر در کنار توجه به توانمندی هنرمندان موسیقی استان می تواند پیوند بین هنر موسیقی و هنرهای تجسمی را تقویت کند.

وی گفت : درجلسه نقد و بررسی آثار که چهارشنبه ۸ دی ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در محل سالن شماره ۲پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار می‌شود در قالب یک پنل تخصصی با حضور آقای امید ورزنده، آقای فرزاد حاجی میرزایی و فردین صادق ایوبی ویژگی‌های این نمایشگاه مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت جلسه پرسش و پاسخ ویژه مدعوین جلسه برگزار می‌شود.

مرادی با دعوت از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی و دیگر علاقه مندان جهت حضور در این نشست گفت: ورود برای علاقه‌مندان آزاد بوده و تمامی موارد مربوط به رعایت دستورالعمل های بهداشتی دوران کرونا مد نظر قرار گرفته است.

فردین صادق ایوبی نقاش، شاعر ، نویسنده و هنرمند معروف ایرانی، در سال ۱۳۳۱ خورشیدی، در شهر سنندج متولد شد. پس از پایان دوران متوسطه، وارد دانش‌سرای هنر شد و پس از فارغ‌التحصیلی، به‌طور حرفه‌ای به نقاشی روی آورد و در سایه‌ی جدیت، پشت‌کار و تمرین مداوم، به جمع بزرگان نقاشی ایران پیوست. برخی فعالیت‌ها و افتخارات فردین صادق‌ایوبی عبارتند از: برگزاری بیش از ۴۰ نمایشگاه انفرادی و جمعی در عرصه‌های داخلی و خارجی، نقاش برگزیده‌ی فستیوال بین‌المللی نقاشان جهان (۱۹۹۷ میلادی، دهلی نو، هندوستان)، نقاش برگزیده‌ی سومین نمایشگاه دو سالانه‌ی نقاشان ایران. صادق‌ایوبی همچنین نویسنده‌ی بیش از ۵۰ مقاله‌ی فرهنگی است که در نشریات کشوری، محلی و کردستان عراق به‌چاپ رسیده‌اند. این استاد برجسته کردستانی در سال ۱۴۰۰ موفق به اخذ مدرک درجه ۱ هنری(دکترا) گردید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند