جلسه نخست نشست سه روزه محرابیان در ساری برگزار شد

01:230

روز نخست رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد (محرابیان) ویژه مربیان منطقه دو (استان های مازندران و گلستان) در ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، نخستین دوره از سلسله رویدادهای آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد (محرابیان) ویژه مربیان منطقه دو (استان های مازندران و گلستان) عصر سه شنبه ۱۰ خرداد در ساری آغاز به کار کرد.

در این برنامه که با حضور  سید حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد از مدرسان نام آشنای هنرهای نمایشی صورت گرفت، آشنایی هرچه بیشتر و دقیق تر نمایشگران جوان با چیستی اجراهای مسجدی و ویژگی های ارتباطی این گونه نمایشی با مخاطب دستمایه مهم بحث بود.

همچنین خاستگاه آیینی نمایش از نکاتی بود که توسط مدرسان نخستین روز کارگاه آموزشی محرابیان عرضه شده و در ادامه سنت های رایج در جامعه و تاثیر آن بر ناخودآگاه مردم جهت روایت داستان و نگارش نمایشنامه مورد بررسی قرار گرفت.

سید حسین فدایی حسین و محمدرضا آزاد در برنامه ای دوطرفه و کارگاهی با استفاده از تجربیات حاضران سعی کردند که درباره شیوه ارتباط با مخاطب از طریق برخی عناصر مشترک از جمله خاطره، وقایع روزمره و نیازهای مهم اجتماعی به اصلاح رویکرد های مربیان جوان بپردازند.

شایان ذکر است که برنامه ی مذکور توسط واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری مازندران و مشارکت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس مازندران و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد و تا پنجشنبه ۱۲ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند