جعفریان: کردستان ظرفیت‌های خوبی برای ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی دارد

05:000

معاون سینمایی حوزه هنری انقلاب اسلامی در جریان بازدید از پروژه‌های سینمایی در شهرهای سقز و بیجار گفت: مردم استان کردستان علاقه‌‌مند به حوزه فرهنگ و هنر هستند و به همین دلیل باید زیرساخت‌های فرهنگی در این استان توسعه پیدا کند.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حمیدرضا جعفریان در جریان بازدید از پروژه‌های سینمایی در شهرهای سقز و بیجار، ضمن مثبت ارزیابی کردن روند رو به رشد پیشرفت فیزیکی این دو پروژه فرهنگی در استان کردستان، گفت: مردم استان کردستان علاقه‌‌مند به حوزه فرهنگ و هنر هستند و به همین دلیل باید زیرساخت‌های فرهنگی در این استان توسعه پیدا کند.

وی ضمن اشاره به وجود ظرفیت‌های مناسب در استان برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی و هنری، عنوان کرد: راه‌اندازی سینما در شهرستان سقز با توجه به قدمت و جایگاه این شهر و همچنین جمعیت بالای آن یک نیاز ضروری به شمار می‌رفت.

معاون سینمایی حوزه هنری ادامه داد: خوشبختانه در سایه حمایت‌های صورت گرفته از سوی مسئولان استان و شهرستانی، کار احداث و راه‌اندازی پردیس سینمایی سه سالنه در سقز، پیشرفت خوبی دارد و انتظار داریم که در آینده‌ای نزدیک این پروژه مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه با راه‌اندازی این پردیس یک تحول فرهنگی در سقز روی می‌دهد، افزود: امیدواریم که با بهره‌برداری از این ظرفیت مهم، شرایط برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی در این شهرستان فراهم شود.

جعفریان با همراهی معاون اداری و مالی حوزه هنری کشور، مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز و هیئت همراه در ادامه بازدید از پروژه‌های فرهنگی در دست احداث از روند احداث دو سالن جدید در سینما آزادی بیجار بازدید کردند.

معاون سینمایی حوزه هنری انقلاب اسلامی در جریان بازدید از این پروژه بیان کرد: شهرستان بیجار نیازمند توسعه و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی است و به همین دلیل این مهم به عنوان یک مطالبه اصلی از سوی مردم باید در اولویت قرار گیرد.

وی راه‌اندازی دفتر حوزه هنری و سینما آزادی در بیجار از سوی حوزه هنری را یک اقدام مهم برای توجه به بخش فرهنگ و هنر عنوان کرد و گفت: خوشبختانه این اقدام حوزه هنری با استقبال خوبی از سوی مردم به ویژه اصحاب فرهنگ و هنر مواجه شد.

جعفریان یادآور شد: انتظار داریم که ضمن بهره‌برداری از دو سالن جدید در سینما آزادی بیجار، زمینه برای راه‌اندازی یک فرهنگسرا در سایه حمایت‌های مسئولان استانی و شهرستان نیز فراهم شود.

معاونین اداری و مالی و امور سینمایی حوزه هنری انقلاب اسلامی به همراه مدیر عامل مؤسسه بهمن سنندج طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ضمن حضور در استان کردستان از وضعیت پروژه‌های در دست اجرا در شهرستان‌های سنندج، سقز و بیجار بازدید کردند و از نزدیک در جریان میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها قرار گرفتند.

در حال حاضر و به همت حوزه هنری استان کردستان و مؤسسه بهمن سبز و با حمایت‌های مسئولان استان، ۹ سالن جدید سینمایی با ظرفیت بیش از ۹۰۰ صندلی در شهرستان‌های سنندج، سقز و بیجار در دست احداث است و این پروژه‌ها در آینده‌ای نزدیک مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

پردیس سینمایی سقز دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است/ آمادگی ساخت سینما در کامیاران و قروه

مدیرعامل موسسه فرهنگی و تبلیغاتی بهمن سبز حوزه هنری با بیان اینکه پردیس سینمایی سقز دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است گفت: این پردیس با پیشرفته ترین تجهیزات صوتی و تصویری تا پایان سال افتتاح می‌شود.
سیدمصطفی حسینی نیز روز سه‌شنبه در بازدید از مجموعه پردیس سینمایی شهرستان سقز اظهار داشت: این پردیس سینمایی دارای گالری هنری، کافه کتاب، کافی شاپ و بخش‌های مختلف فرهنگی است و به‌زودی در اختیار فرهنگ دوستان این شهرستان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه این طرح بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: بیش از ۳۵ میلیارد ریال برای تجهیز این مجموعه هزینه خواهد شد که امیدواریم تا پایان سال مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

حسینی با اشاره به دیدار معاون اداری و مالی حوزه هنری کشور با استاندار گفت: در این دیدار استاندار ساخت سینما در شهرهای کامیاران و قروه را به عنوان یک ضرورت خواستار شدند که این مهم در صورت همکاری مسئولین این دو شهرستان به عنوان اولویت در دستور کار مؤسسه بهمن سبز قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل مؤسسه بهمن سبز اظهار امیدواری کرد: ساخت این مجموعه‌های سینمایی در شهرهای مختلف استان زمینه ارتقای شاخص‌های هنری و فرهنگی در این استان فرهنگی بیش از پیش مهیا کند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه سقز هم در این بازدید اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۲ میلیارد ریال برای ساخت این طرح از محل اعتبارات شهرستانی و استانی هزینه شده است.

کریمیان یادآور شد: سقز با داشتن سابقه دیرین فرهنگی و غنی در حوزه هنرهای نمایش، سال‌ها از داشتن سینما محروم بود که افتتاح سینما نقش مهمی در توسعه و گسترش فرهنگ به عهده دارد.

وی با قدردانی از مجموعه حوزه هنری استان کردستان در اهتمامی که در جهت ساخت این پروژه داشته‌اند گفت: تلاش و همت رئیس حوزه هنری و همکارانشان در این مدت علی‌رغم تمامی مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا و دقت نظری که در ساخت این مکان داشته‌اند، ان‌شاءالله با نصب تجهیزات به روز سینمایی محیطی در خور شأن و جایگاه مردمان این شهر تاریخی کردستان را رقم خواهد زد.

طرح پردیس سینمایی شامل سه سالن که سالن اصلی آن ۴۶۰ نفره و دارای ۲ سالن ۴۶ نفره است.

در این بازدید، رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری، معاون اداری و مالی حوزه هنری، مدیر پخش و بازاریابی بهمن سبز و نمایندگانی از حوزه هنری استان کردستان حضور داشتند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند