جعفریان: طرح «حمایت از آثار سینمایی و راه‌اندازی زنجیره توزیع» تدوین شده است

02:0090

حمیدرضا جعفریان در رادیو گفت‌وگو گفت: حوزه هنری ذیل طرح پیشنهادی خود به سراغ حمایت از فیلم‌هایی می‌رود که ممکن است در سال‌های آینده در صف اکران بمانند و شانس اکران نداشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، برنامه «سینما معیار» با موضوع بررسی طرح «حمایت از آثار سینمایی و راه‌اندازی زنجیره توزیع» در حوزه هنری، در ارتباط تلفنی با حمیدرضا جعفریان رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری از شبکه رادیویی گفت‌وگو روی آنتن رفت.

حمیدرضا جعفریان در مصاحبه تلفنی با برنامه «سینما معیار» با اشاره به ضرورت خروج سینما از رکود، گفت: عدم رونق سینما در شرایط امروز از سه عامل «ترس و نگرانی مردم از ابتلا به کرونا» و «کاهش تعداد پخش تیزرهای تلویزیونی» و «نگرانی صاحبان فیلم» ریشه می‌گیرد.

وی افزود: امیدواریم با شروع واکسیناسیون عمومی نگرانی‌های مردم از حضور در سالن‌های سینما برطرف شود.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری با اشاره به اینکه عوامل و سرمایه‌گذاران فیلم دغدغه‌ دیده شدنِ فیلم را دارند، اظهار داشت: حوزه هنری برای رونق بخشیدن به سینما با تکیه بر ظرفیت‌های درون‌سازمانی طرح «حمایت از آثار سینمایی و راه‌اندازی زنجیره توزیع» را تدوین کرده است.

وی با اشاره به اینکه حوزه هنری ۱۵۰ سالن سینما دارد، تصریح کرد: حوزه هنری مالکیت یک سامانه نمایش خانگی فیلم و سریال را در اختیار دارد.

جعفریان با بیان اینکه حوزه هنری در بخش روابط عمومی و تبلیغات خدمات متعددی را به سینماگران ارائه می‌دهد، عنوان کرد: ما قصد داریم با اجرای طرح «حمایت از آثار سینمایی و راه‌اندازی زنجیره توزیع» به‌طور یکپارچه حمایت‌ها و خدمات متعددی را به فیلم‌های سینمایی ارائه دهیم.

وی افزود: فیلم‌هایی که با سرمایه‌های اندک و متوسط تولید شده‌اند و انتظار رکوردشکنی در گیشه ندارند، در اولویت این طرح هستند.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری ادامه داد: حوزه هنری ذیل طرح پیشنهادی خود به سراغ حمایت از فیلم‌هایی می‌رود که ممکن است در سال‌های آینده در صف اکران بمانند و شانس اکران نداشته باشند.

وی تأکید داشت: ما قصد داریم در فضایی عادلانه و رقابتی از فیلم‌های مختلف حمایت کنیم و به سراغ یارانه‌های رانتی نمی‌رویم.

جعفریان توضیح داد: حوزه هنری سعی دارد با تأمین سرمایه در گردش، محرک خوبی را برای فیلم‌ها فراهم کند و بازگشت سرمایه را از محل تماشا تأمین کند و به دست صاحبان فیلم برساند.

رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری در رادیو گفت‌وگو افزود: حوزه هنری فیلم‌های منتخب را در بخش‌های «روابط عمومی و تبلیغ»، «پخش و توزیع»، «اکران سینمایی و آنلاین»، «نمایش خانگی» و «پخش بین‌الملل» حمایت می‌کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند