مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل گفت:
جشنواره عمار تقویت‌کننده گفتمان انقلاب است

03:230

سیدحامد اسحاقی مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل از ارسال آثار تولیدی حوزه هنری استان اردبیل به جشنواره مردمی فیلم عمار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان گفت: جشنواره مردمی فیلم عمار در جهت گفتمان انقلاب اسلامی حرکت کرده و با بهره‌گیری از زبان هنر به ویژه فیلم که به شکلی همه هنرها در آن نهفته است، خاکریزی محکم در مقابل تهاجمات رسانه‌ای و فرهنگی غرب به شمار می‌رود.

اسحاقی افزود: خلأ چنین رویدادی سال‌ها احساس می‌شد. جشنواره‌ای که بتواند محلی برای تقویت گفتمان انقلاب توسط جبهه فرهنگی و نیروهای جهادی و مردمی به ویژه جوانان و نوجوانان باشد و زمینه‌ساز دلگرمی و انگیزه برای فیلم‌سازانی است که علاقه دارند در این فضا تولید اثر کنند.

وی گسترش روزافزون فضای مجازی را مدنظر قرار داده و اضافه کرد: انتظار می‌رود نیروهای مؤمن و متخصص از طریق آشنایی با فناوری‌های روز دنیا و تولید محتوای ارزشی در فضای مجازی در مقابل جنگ رسانه‌ای از خود واکنش نشان دهند. در دنیای رسانه‌ای امروز، یک فیلم کوتاه و انیمیشن یک دقیقه‌ای و یا یک موشن‌گرافی و استوری‌موشن، شاید از یک فیلم ۹۰ دقیقه‌ای به مراتب تأثیرگذارتر است، البته به شرط داشتن محتوای خوب و ارزشی.

مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل، با اشاره به برنامه اکران مردمی جشنواره عمار گفت: برای یک فیلم‌ساز مهم‌ترین انگیزه، دیده شدن اثر توسط مردم و مخاطب عام است. البته کسانی هم هستند که برای مخاطب خاص فیلم می‌سازند و همان بحث هنر برای هنر را مطرح می‌کنند. ولی در کل بسیاری از فیلم‌سازان که دغدغه آرمان‌های انقلاب و ارزش‌ها را دارند، مخاطب عام را مدنظر قرار می‌دهند. متأسفانه فیلم‌هایی با چنین مضمونی سال‌ها مورد بی‌مهری قرار گرفته بودند و سهم ناچیزی از اکران داشتند. به همین دلیل جشنواره عمار رویکرد هنر برای مردم را دنبال می‌کند و بخشی را برای اکران مردمی در نظر گرفته تا با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی در سراسر کشور مثل مساجد، پایگاه‌های بسیج، منزل شهدا، مدارس، هیئت‌ها و … تولیدات با سمت و سوی ارزشی و انقلابی برای همه اقشار جامعه به نمایش گذاشته شود.

سیدحامد اسحاقی به ظرفیت بالای تشکل‌های مردمی اشاره کرده و افزود: ظرفیت‌های مردمی در کشور از جمله مساجد و پایگاه‌ها از شروع انقلاب تا به امروز همواره در جهت گفتمان انقلاب حرکت کرده و در حراست از آرمان‌های نظام پیشرو بوده‌اند و باید اذعان داشت که تنها راه مقابله با نفوذ فرهنگی و رسانه‌ای غرب، تقویت و حمایت جبهه فرهنگی و نیروهای مردمی و جهادی است. امروزه غرب به دنبال جنگ رسانه‌ای و نفوذ فرهنگی در کشور است و رهبری بارها در این زمینه تذکر داده‌اند. لذا کوچک‌ترین سهل‌انگاری باعث خسارات جبران‌ناپذیری خواهد شد. از همین روی جوانان مؤمن و انقلابی که در بخش هنر و به ویژه فیلم کار می‌کنند، برای تقابل با نفوذ فرهنگی وظیفه بسیار سنگینی دارند که باید به آنها میدان داد و از آنها حمایت کرد.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب و نقش جوانان در تحقق این بیانیه گفت: پس از انقلاب اسلامی و استقرار نظام اسلامی در کشور، در حال حرکت به سوی جامعه آرمانی اسلامی و در نهایت ایجاد تمدن نوین اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور هستیم. بنابراین کنشگران جبهه فرهنگی و فعالان جهادی عرصه فرهنگ و هنر باید با تسلط بر مبانی بیانیه گام دوم و مؤلفه‌های تمدن‌ساز، آثار خود را تولید و عرضه نمایند.

مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل در پایان اضافه کرد: آثار تولیدی واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل طی سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به دوازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار ارسال شده و در بخش اکران مردمی نیز در خدمت مردم شریف استان خواهیم بود.

گفتنی است، دوازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار در دو بخش قصه ما و بخش رقابتی در قالب داستانی، مستند، پویانمایی، نماهنگ، برنامه و آیتم تلویزیونی، فیلم‌نامه برگزار شده و پس از اعلام نتایج از آذرماه ۱۴۰۰ برنامه‌های اکران مردمی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند