با همکاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دفتر طنز حوزه هنری؛
جشنواره سراسری طنز و کاریکاتور بحران برگزار می‌شود

02:000

پس از برگزاری مسابقه داستان کوتاه کوتاه بحران، برای توجه بیشتر نویسندگان و هنرمندان به مقوله بحران‌های طبیعی و اهمیت فرهنگ‌سازی در زمینه پیشگیری و رفتار صحیح در زمان بروز حادثه، جشنواره طنز و کاریکاتور بحران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، این جشنواره که با همکاری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و دفتر طنز حوزه هنری برگزار می‌شود، در سه محور «زلزله»، «سیل» و «کرونا» اثر می‌پذیرد و شعرا، نویسندگان و کارتونیست‌ها می‌توانند در بخش‌های «شعر طنز»، «داستان کوتاه طنز» و «کاریکاتور و کارتون» آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

بنا بر این گزارش، هنرمندان برای هر سه محور باید موضوعات متفاوتی را جهت خلق اثر در نظر بگیرند. در بخش زلزله؛ مقاوم‌سازی ساختمان، تثبیت و چیدمان، خرید خانه، پناه‌گیری، ساخت و ساز روی حریم گسل، کوله نجات، مراکز امن اضطراری و سامانه هشدار سریع زلزله، در بخش سیل؛ آمادگی در برابر سیل، آب‌گرفتگی، پیش‌بینی سیل، پیشگیری از سیل، ساخت و ساز در حریم روخانه‌ها و سامانه هشدار سریع سیل و در بخش کرونا؛ پروتکل‌های بهداشتی، واکسیناسیون، فاصله اجتماعی ماسک، دورکاری و آموزش آنلاین مفاهیمی هستند که آثار را شایسته ورود به چرخه داوری می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند در هر سه بخش شعر و داستان کوتاه و کاریکاتور آثار خود را تا روز ۱۰ دی‌ماه به دبیرخانه مجازی جشنواره ارسال و برای دریافت ۴ میلیون تومان جایزه نقدی برای رتبه نخست، ۳ میلیون تومان برای رتبه دوم و ۲ میلیون تومان برای رتبه سوم رقابت کنند.

همچنین دبیرخانه جشنواره اعلام کرد که در به نفرات اول بخش‌های شعر و داستان طنز، علاوه بر جوائز اعلام شده، فرصت انتشار یک کتاب نیز تعلق خواهد گرفت که نفر اول بخش کاریکاتور و کارتون تصویرساز آن کتاب‌ها خواهد بود.

برای خواندن اطلاعات بیشتر و نحوه ارسال آثار به جشنواره به سامانه مسابقات بحران به نشانی tdmmoq.ir مراجعه کنید.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند