جای خالی «سوره مهر» میان نامزدهای شعر جایزه قلم زرین

01:090

اسامی نامزدهای بخش شعر کودک و نوجوان و بزرگسال نوزدهمین جشنواره قلم زرین از سوی هیئت داوران بدون کتابی از انتشارات «سوره مهر» اعلام شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، انتشارات سوره مهر با حدود دو دهه انتشار و توزیع کتاب، سهم بزرگی در فضای فرهنگی کشور دارد. در تمام این سال‌ها، کتاب‌های خردسالان، کودکان و نوجوانان در کنار آثار بزرگسالان منتشر و عرضه شده است. پس از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و توسعه فضای فرهنگی کشور، نیاز به بازنگری و نواندیشی در ارائه محصولات فرهنگی، سوره مهر را بر آن داشت بخش کتاب‌های خردسال، کودک و نوجوان را با نام و نشان «مهرک» به دست مخاطبان عزیز برساند.

مهرک، مهرِ خانواده سوره مهر به خردسالان، کودکان و نوجوانان ایران اسلامی است که تلاش دارد محصولات خود را بر اساس نظارت و دقت در محتوا، تنوع کتاب برای تمام سنین، توجه به استانداردهای فنی و سالم‌سازی کتاب، به روزرسانی محتوائی و فرمی کتاب‌ها، تولید محصولات مکملِ کتاب و دسترسی‌پذیری مناسب آثار در تمام کشور عرضه کند.

انتظار می‌رفت، «مهرک» با آثار خود به‌ویژه در حوزه شعر جایی در میان نامزدهای بخش شعر جایزه قلم زرین داشته باشد. با این حال از میان ۵ نامزد بخش شعر کودک و نوجوان این جایزه، سه کتاب از انتشارات «گویا»، یک کتاب از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و یک اثر هم از انتشارات سروش به عنوان نامزدهای نهایی معرفی شده‌اند.

سؤال اینجاست که آیا سوره مهر در این حوزه کم‌کارتر شده است که با نگاهی به تعداد آثار تولیدی آن در یک‌ سال گذشته اینگونه به نظر نمی‌رسد، یا اینکه هیئت انتخاب بخش شعر نوزدهمین جشنواره قلم زرین نسبت به آثار این ناشر پر تلاش کم‌توجهی کرده‌اند. چرا که سوره مهر با سه اثر در میان نامزدهای بخش داستان دو گروه بزرگسال و کودک و نوجوان نوزدهمین جشنواره قلم زرین حضور دارد.

یادآور می‌شود، کتاب‌های «برشکن» از حمید علیدوستی شهرکی، «اثریا» نوشته نیما اکبرخانی و «حام» به قلم جلال توکلی در نوزدهمین جایزه قلم زرین نامزد دریافت بهترین داستان بزرگسال شدند.

گفتنی است، کتاب‌های برگزیده بخش‌های گوناگون نوزدهمین جشنواره قلم زرین در مراسم اختتامیه جشنواره که همزمان با روز قلم در کتابخانه مرکزی نهاد کتابخانه‌ها واقع در خیابان بهشت، پارک شهر برگزار می‌شود، اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند