برای نخستین بار در برگزاری «سوگواره هنر عاشورایی»
«جایزه مردمی» به هنرمندان برگزیده اعطاء می‌شود

02:000

برای نخستین بار در برگزاری «سوگواره هنر عاشورایی»، علاوه بر گزینش آثار برتر از سوی داوران سوگواره، بخش «جایزه مردمی» نیز به این رویداد بزرگ هنری و فرهنگی افزوده شد، این جایزه به آثاری اعطاء می‌شود که در نظرسنجی مردمی، در هر یک از بخش‌های چهارگانه بیشترین آراء را به دست آورده‌اند.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، به سه نفر از شرکت‌کنندگان در انتخاب مردمی به قید قرعه، جایزه کمک هزینه سفر به کربلا اهداء می‌شود.

بازدید مجازی از نمایشگاه

آثار برگزیده سیزدهمین سوگواره هنر عاشورایی از چهارم مهرماه در سه نمایشگاه در حوزه هنری انقلاب اسلامی و صحن‌های متبرک سه امامزاده در استان‌های تهران و البرز به نمایش گذاشته شده‌اند، اما علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی که امکان بازدید حضوری از نمایشگاه‌های آثار برگزیده این دوره از سوگواره را ندارند می‌توانند از نمایشگاه مجازی آثار بازدید کنند.

برای بازدید از این نمایشگاه مجازی، علاقه‌مندان می‌توانند وارد سایت نمایشگاه به آدرس Hozehonari.ir/ashoora شده و از آثار بازدید کنند.

شرکت در داوری مردمی

نمایشگاه در چهار بخش، پوستر، تصویرسازی، نقاشی‌خط و عکس برگزار شده که بازدیدکنندگان می‌توانند بعد از ورود به سایت نمایشگاه مجازی در هر بخش به آثاری که به نظر آنها آثار برتر نمایشگاه محسوب می‌شوند رای بدهند.

به سه نفر از بازدیدکنندگانی که در نظرسنجی مردمی شرکت کرده و آثار برتر را معرفی کنند، به قید قرعه کمک هزینه سفر به کربلا هدیه داده می‌شود و به خالقان آثار برتر در هر بخش نیز، جایزه برترین اثر «انتخاب مردمی» اهدا می‌شود.

آثار برگزیده از بین ۲۰۰۰ اثر «سوگواره هنر عاشورایی»، باسابقه‌ترین رویداد فرهنگی و هنری در عرصه هنرهای تجسمی است که هر ساله از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی با موضوع حماسه بزرگ عاشورا برگزار می‌شود و هنرمندان سراسر کشور می‌توانند آثار خود را برای شرکت در این سوگواره ارسال کنند و پس از بررسی آثار توسط اساتید معتبرِ هر کدام از بخش‌ها، برترین آثار معرفی شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

آثار راه‌یافته به سیزدهمین دوره سوگواره هنر عاشورایی از میان ۲۰۰۰ اثر خلق شده توسط هنرمندان عرصه تجسمی، توسط ۱۲ تن از اساتید برجسته کشور انتخاب شده‌اند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند