جوایز برگزیدگان هشتمین جشنواره فیلم مدرسه اهدا شد؛
جانباز: دانش آموزان روایتگر آینده انقلاب باشند

02:590

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه مدرسه که در سالن صدا و سیما برگزار شد از دانش آموزان خواست تولید کننده و روایتگر نسلی باشند که آینده انقلاب را به نتیجه می‌رساند.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری؛ علی جانباز رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه مدرسه که در سالن صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با دانش آموزان گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار دو اتقاق مهم معطوف به نگاه نوجوان را مطرح می‌کنند. رهبر می‌فرمایند در این شرایط آنکه تولید محتوا و تولید روایت می‌کند شما نوجوانان هستید.

وی افزود: ایشان می‌فرمایند مسئولیتی به دانش آموزان سپرده شده است که در این شرایط که دنیا در آستانه نظام نوین جهانی است شما راوی و روایت گر این نظم باشید.

جانباز بیان کرد: درخواست دارم شما تولید کننده و روایت کننده نسلی باشید که آینده انقلاب را به نتیجه می‌رساند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان گفت: هنرمند در جامعه امروزی کسی است که حرف ها و دریافت‌های خود را از واقعیت‌های جامعه و حقیقت‌هایی که در پشت سر آن است برای افراد ارائه می‌کند.

*این جشنواره یک رویداد استعدایابی است

امیرحسین اخوین دبیر هشتمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه نیز در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: خدارا شاکر هستیم در مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره در جمع ۷۰۰ نفره دانش آموزان هستیم. این جشنواره یک جشنواره نیست، یک رویداد استعدایابی است که دانش آموزان برگزیده از کل کشور شناسایی می شوند. دانش آموزان در کارگاه های مختلفی توانمند می‌شوند تا به نقطه بالندگی برسند.

وی با اشاره به حامیان این جشنواره افزود: این کار از دل مدارس استعدادهای درخشان شروع شده است. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان برای این کار بسیار زحمت کشید همچنین شبکه امید در این سال ها همواره همراه جشنواره بود. حوزه هنری، شهرداری تهران، روییکا و تشکل های دانش آموزی و در راس آن سازمان هلال احمر از حامیان برگزاری این جشنواره بودند.

* هنر، نقد و توانایی تولید اثر به دست دانش‌آموزان محقق می‌شود

الهام یاوری معاون وزیر و رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان نیز در این مراسم اظهار کرد: هنرمند در جامعه امروزی کسی است که حرف ها و دریافتی‌های خود را از واقعیت‌های جامعه و حقیقت‌هایی که در پشت سر آن است برای افراد ارائه می‌کند.

وی افزود: فهم هنر، نقد و توانایی تولید اثر، هنر سه گانه‌ای است که این جشنواره به دنبال آن است که کنارهم بودن دانش‌آموزان به تحقق این موضوعات کمک می‌کند.

گفتنی است برگزیدگان موضوع ویژه حوزه هنری کودک و نوجوان در جشنواره فیلم کوتاه مدرسه با موضوع الگوها و قهرمانان اعلام شدند و جایزه نادر طالب زاده را در بخش مستند دریافت کردند.

اسامی برگزیدگان این بخش به شرح ذیل است:
نفر اول به «مسیر بی‌پایان» اثر محمدطاها جوادی، نفر دوم به «اسارت» اثر بنفشه شهرآبادی و نفرات سوم به صورت مشترک به «قهرمانان بی‌همتا» اثر امیرمهدی جهان‌صفت و «قهرمان» اثر حنانه اسفندیاری اهدا شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند