جامعه فرهنگی و هنری نیازمند روایت زنانه در این عرصه است

02:000

به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و روز مادر، نشست صمیمی محمدمهدی دادمان رئیس حوزه هنری با بانوان خانواده حوزه هنری، صبح امروز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در این نشست با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر، گفت: هنگامی که تاریخ شفاهی تأسیس حوزه هنری را مرور می‌کنیم با نقش مهم و مؤثر یکی از بانوان هنرمند مواجه می‌شویم. خانم طاهره صفارزاده از بانوان شاعر حوزه هنری که به نوعی حق حیات به گردن همه ما دارد از مؤسسین حوزه هنری هستند.

دادمان با هدیه صلواتی بر محمد و آل محمد به یاد مرحومه صفارزاده ادامه داد: حضور و نقش‌آفرینی خانم صفارزاده را می‌توان به مثابه یک نماد و چراغ راه در عرصه فرهنگ و هنر قرار داد. در عصر جدید حوزه هنری ما به روایت زنانه از زندگی ایرانی و روایت هنری و ادبی از دریچه نگاه زنان ایرانی بیشتر احتیاج داریم.

وی در همین راستا افزود: اگر کسی بخواهد تحلیل عمیق‌تر و درست‌تری در مورد وضعیت کنونی ایران داشته باشد، بی‌‍شک استدلال‌های مربوط به این نوع نگاه را خواهد پذیرفت. به این ترتیب ما با چنین رویکردی به فعالیت‌های آینده حوزه هنری نگاه می‌کنیم. تغییرات مورد نظر باید انجام شود تا ما بتوانیم به جامعه هنری زنان در حوزه هنری ضریب بیشتری بدهیم و اثرات آن را در چند سال آینده هنر انقلاب شاهد باشیم.

وی در پایان ضمن قدرانی از زحمات بانوان حوزه هنری بر رفع کاستی‌های موجود در حوزه شغلی بانوان حوزه هنری تأکید کرد.

رئیس حوزه هنری در پایان گفت: ان‌شاءالله شخصیت خانم صفارزاده و تمامی اساتید بزرگوار از بانوان فرهنگ و هنر که حوزه هنری در طول این چهل سال گذشته به خود دیده است، الهام‌بخش سال‌های پیش روی بانوان حوزه هنری باشند.

در این نشست همکاران خانم حوزه هنری ضمن گرامیداشت میلاد حضرت زهرا(س)، موارد و مسائل خود را به‌طور شفاف با رئیس حوزه هنری در میان گذاشتند و در گفت‌وگویی صمیمی مطالبات خود را مطرح کردند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند