معاون راهبری استان‌های حوزه هنری مطرح کرد؛
ثبت فرهنگ و تدوین تاریخ شفاهی دفاع مقدس از اولویت‌های حوزه هنری است

02:000

میثم مرادی بیناباج معاون راهبری استان‌های حوزه هنری، در آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری هنری لرستان، بر ضرورت ثبت و ضبط فرهنگ و تدوین تاریخ شفاهی دوران دفاع مقدس تأکید و این مهم را از اولویت برنامه‌های حوزه هنری برشمرد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مرادی بیناباج روز سه‌شنبه چهارم آبان در آیین تکریم و معارفه رئیس حوزه هنری هنری لرستان در خرم آباد، با اشاره به اهمیت تبین فرهنگ ایثار و شهادت گفت: ثبت، ضبط و انتشار خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس، مبارزین انقلاب اسلامی و موفقیت‌ها و ماجراهایی که در طول دوران انقلاب اسلامی به وجود آمده، از مهم‌ترین ضروت‌های حوزه هنری است.

وی با بیان اینکه حوزه هنری لرستان از لحاظ امکانات و تجهیزات سخت‌افزاری جزء مجموعه‌های توانمند در کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: این بسته فرصت مناسبی جهت انجام فعالیت‌ها، تولید و برگزاری رویدادهایی با موضوع هنر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس فراهم ساخته است.

وی با بیان اینکه استان لرستان یکی از استان‌هایی است که سرشار از سوژه‌ها، موضوعات و داستان‌هایی در خصوص خاطرات دفاع مقدس بوده، افزود: به‌رغم تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه، اما به نظر می‌رسد که بخش اندکی به این مهم پرداخته شده و لذا توصیه این است که تاریخ شفاهی در اولویت برنامه‌های حوزه قرار گیرد.

بیناباج عنوان کرد: تولیدات فاخر و ارزنده‌ای در استان با موضوع دفاع مقدس تولید شده و این مهم نشان از توانمندی، تعهد و ویژگی برجسته استان در این زمینه است که از جمله می‌توان به تولید کتاب «بلدچی» اشاره کرد.

وی در ادامه از تلاش‌های محمد کرم‌اللهی رئیس سابق حوزه هنری لرستان تقدیر کرد و گفت: ایشان مدیری هستند که همواره در راستای ترویج گفتمان ناب انقلاب اسلامی تلاش‌های بسزایی انجام داده‌اند.

معاون راهبری استان‌های حوزه هنری همچنین در ادامه با تبریک به آقای سامان سپهوند رئیس جدید حوزه هنری لرستان تصریح کرد: ایشان از خانواده حوزه هنری بوده و با فضای کاری حوزه آشنا هستند و همچنین از نیروها حزب‌اللهی شناخته شده در استان هستند.

مرادی بیناباج اظهار امیدواری کرد تعهد و احساس مسئولیت رئیس جدید حوزه هنری و مجاهدت ایشان در حوزه تاریخ شفاهی دفاع مقدس منشاء خیر و برکات در استان باشد.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند