در بازدید رئیس حوزه هنری خراسان شمالی از کتابخانه «آیت ا... مهمان‌نواز» محقق شد:
تولید کتاب‌های صوتی با مشارکت حوزه هنری خراسان شمالی

02:410

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و در بازدید رئیس حوزه هنری خراسان شمالی و معاون امور فرهنگی این مجموعه، ۴۵ عنوان کتاب از سوی حوزه هنری خراسان شمالی به کتابخانه «آیت ا… مهمان‌نواز» اهدا شد و اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی نسبت به مشارکت با حوزه هنری استان برای تولید کتاب‌های صوتی اعلام آمادگی کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، اکرم صدیقی کلاته رئیس حوزه هنری خراسان شمالی در بازدید از بخش‌های مختلف کتابخانه «آیت ا… مهمان‌نواز» با اشاره به فعالیت حوزه هنری در زمینه تولید آثار صوتی و با توجه به برگزاری دوره‌های آموزشی فن بیان از ظرفیت این مجموعه برای تولید کتاب‌های صوتی سخن گفت.

وی به نخستین کتاب صوتی تولید شده برای انتشارات سوره مهر در سال ۹۰ به همت حوزه هنری استان و استقبال گسترده از آن اشاره کرد و خواستار انجام فعالیت‌های مشترک در راستای تولید آثار صوتی شد.

صدیقی، در بخش دیگری از سخنانش به خوانش کتاب برای نابینایان در قالب دورهمی با استفاده از ظرفیت‌های موجود این مجموعه در قالب شکل‌گیری NJO اشاره کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی هم در بازدید رئیس حوزه هنری خراسان شمالی و معاون فرهنگی و مسئول واحد ادبیات پایداری از کتابخانه به معرفی بخش‌های مختلف کتابخانه مرکزی «آیت ا… مهمان‌نواز» پرداخت و با اشاره به وجود ۷ هزار کتاب صوتی برای بهره‌مندی نابینایان، افراد کم‌سواد و بانوان خانه‌دار در بخش نابینایان این کتابخانه، گفت: بیش از هزار نسخه کتاب نیز در قالب خط بریل در این بخش وجود دارد و ۱۵۰ نابینا به عضویت این مجموعه درآمدند.

مهدی آریان همچنین از طرح حوزه هنری خراسان شمالی برای تبدیل کردن تولیدات حوزه هنری در کنار دیگر کتاب‌ها به آثار صوتی استقبال کرد و از فعالیت‌های مشترک با این نهاد هنری در این راستا سخن گفت.

وی همچنین به فضا و امکانات موجود به‌منظور برپایی دورهمی فعالان کتابخوانی برای نابینایان با توجه به پیشنهاد مطرح شده از سوی حوزه هنری اشاره کرد و خواستار شکل‌گیری فعالیت این چنینی در قالب Njo در این زمینه شد.

آریان، از بخش کودک و نوجوان کتابخانه «آیت ا… مهمان‌نواز» نیز به عنوان بخش فعال این کتابخانه نام برد و افزود: خوشبختانه با توجه به اهمیت این بخش تمامی کتابخانه‌های استان از بخش کودک برخوردار است.

وی در بخش دیگری از سخنانش از مخزن کتابخانه به عنوان قلب تپنده این مجموعه یاد و تصریح کرد: این بخش ظرفیت ۱۵۰ هزار نسخه کتاب را دارد که در حال حاضر ۴۰ هزار نسخه کتاب در این بخش برای علاقه‌‎مندان وجود دارد.

بر اساس این گزارش، در بازدید رئیس حوزه هنری خراسان شمالی به همراه مسئول واحد فرهنگ و مطالعات پایداری و جمعی از همکاران حوزه هنری استان از کتابخانه مرکزی بجنورد، ۴۵ عنوان کتاب با رویکرد تاریخ شفاهی، دفاع مقدس و… به همراه ۴ لوح فشرده «سرآو»، «بهارآوا»، «ایرانم» و «سرود نیایش» و اثری از کارتونیست بین‌المللی استان عباس ناصری، به این کتابخانه اهدا شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند