تولید مستند «فرمانده» در اردبیل

01:040

مستند «فرمانده» به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در اردبیل تولید شد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدحامد اسحاقی مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: این مستند با مشارکت حوزه هنری و سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل و به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تولید شده و همزمان با ایام شهادت این شهید بزرگوار از شبکه استانی و همچنین در بستر فضای مجازی پخش خواهد شد.

اسحاقی افزود: در این مستند سعی شده از طریق مصاحبه با چهره‌های مقاومت به ویژه سردار رحیم نوعی‌اقدم از همرزمان شهید سلیمانی در مبارزه با گروه‌های تکفیری، ابعاد مختلف شخصیتی این شهید بزرگوار و همچنین مؤلفه‌ها و مختصات مکتب حاج قاسم سلیمانی از جمله مدیریت جهادی، حضور در خط مقدم نبردها، هوش و استعداد ذاتی در تدوین طرح‌های عملیاتی، ولایتمداری و سازماندهی نیروها مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی علاوه بر اینکه در میدان نبرد با رشادت و شجاعت و با تمام قوا در مقابل دشمنان اسلام و تکفیری‌ها ایستادگی می‌کرد، به همان میزان نیز در مواجهه با خانواده‌های شهدا و فرزندان شهدا با خضوع و فروتنی رفتار می‌کرد و از این روی باید در تولیدات فرهنگی و هنری با موضوع شهید سلیمانی همه ابعاد شخصیتی ایشان مد نظر قرار گرفته و به روشنی به‌ویژه برای نسل سوم و چهارم انقلاب معرفی شود.

گفتنی است، مستند «فرمانده» به کارگردانی علی ملکی تولید شده و علیرضا نادری به عنوان مشاور کارگردان با این پروژه همکاری دارد. همچنین تصویربرداری و تدوین این مستند را بهزاد فرزانه‌وش عهده‌دار بوده و کاظم قلیزاده صدابرداری و فردین خدنگی طراحی صحنه را انجام داده‌اند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند