تولید فیلم کوتاه و سرود در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در خراسان شمالی

01:080

حوزه هنری خراسان شمالی به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها، فیلم کوتاه «خونی دوباره» و سرود «راوی فتح» را تولید کرد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، کارگردان فیلم کوتاه «خونی دوباره» با مهم برشمردن شعارهای انقلاب، به عنوان سند تاریخی گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی تأثیر عمیقی روی مردم گذاشت و زمینه‌ساز رواج گسترده شعارنویسی شد.

حسین فیروزه تصریح کرد: این مقوله خون تازه‌ای را در گرافیک شهری انقلاب به جریان انداخت و زمینه‌ساز تولید فیلم کوتاه «خونی دوباره» شد که از مدت‌ها پیش برای حفظ شعارهای انقلاب به عنوان سندهای تاریخی در ذهن می‌پروراندم.

وی با بیان این که در این فیلم، تأثیر شهادت حاج قاسم سلیمانی در دیوارنویسی و گرافیک شهری بجنورد مورد توجه قرار داده شده است، اظهار داشت: از آن جایی که در فیلم کوتاه، قصه، روایت و فرم اهمیت دارد و فیلم‌نامه مهم است، 5 الی 6 ماه روی نگارش فیلم‌نامه زمان گداشته شد.

فیروزه ادامه داد: این فیلم روایت عکاسی است که می‌خواهد مجموعه عکسی را گردآوری کند و با مجموعه شعارهای انقلابی مواجه می‌شود.

وی به حمایت‌های خوب حوزه هنری خراسان شمالی در راستای تولید فیلم کوتاه اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای بومی‌سازی، فیلم‌برداری این اثر در بجنورد، شیروان و قوچان انجام شده است و «زهرا صالحی»، «محمد فرهود» و «زهره دین‌پور» از ظرفیت‌های خوب استان در این فیلم هنرنمایی می‌کنند.

وی همچنین به راهیابی این فیلم به بخش ویژه چهارمین جشنواره ملی فیلم کوتاه ایثار با موضوع «سردار سلیمانی» که به همت معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود، اشاره کرد و گفت: این جشنواره سی‌اُم دی‌ماه برگزار خواهد شد.

طنین نوای «راوی فتح» در خراسان شمالی

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری خراسان شمالی از تولید سرود «راوی فتح» به مناسبت فرارسیدن سالگرد شهادت سردار دل‌ها «حاج قاسم سلیمانی» با همکاری واحد آفرینش‌های ادبی خبر داد و گفت: «اباصلت رضوانی» شاعر آیینی استان، شعر این اثر را سروده و توسط گروه کُر اجرا شده است.

حسین حصاری افزود: این اثر با آهنگ‌سازی «سرافرازی» و مشارکت مؤسسه فرهنگی و هنری مأوا انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: تولید این اثر 20 روز به طول انجامید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند