تولید فیلم مستند «مسافر دی» و نماهنگ «مرد میدان» در حوزه هنری گیلان

02:000

حوزه هنری گیلان، به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، فیلم مستند «مسافر دی» و نماهنگ «مرد میدان» را تولید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد پرحلم معاون فرهنگی هنری حوزه هنری گیلان گفت: فیلم مستند «مسافر دی» همزمان با سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی از سوی واحد هنرهای تصویری حوزه هنری گیلان تولید شد.

وی گفت: این مستند پیرامون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است که با تکیه بر ارتباط ایشان با گیلان و رشادت‌های فرزندان این سرزمین در جنگ سوریه به‌ویژه در زمینه آزادسازی حلب، نبل و الزهرا، بوکمال و… دستمایه قرار داده است.

پرحلم افزود: در این مستند علاوه بر گفت‌و‌گو با چند تن از مدافعان حرم و شخصیت‌های مرتبط، از فیلم‌های آرشیوی به ویژه فیلم‌های مربوط به دو سفر ایشان به گیلان که در حاشیه برگزاری کنگره هشت هزار شهید استان در سال 1395 و مراسم چهلمین روز شهات مرتضی حسین‌پور شلمانی در سال 1396 انجام شده بود بهره گرفته شد.

شایان ذکر است در سال 1395 شهید سلیمانی به دعوت مادران شهید گیلانی که با امضای طوماری ایشان را به کنگره دعوت کرده بودند به این مراسم آمدند. همچنین در سال 1396 در مراسم چهلمین روز شهادت مرتضی حسین‌پور، ایشان برای اولین بار در لنگرود پایان عمر داعش را کمتر از سه ماه دیگر اعلام کردند.

تولید نماهنگ «مرد میدان» همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی

علیرضا کاظمی مسئول واحد موسیقی حوزه هنری گیلان گفت: همزمان با سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی نماهنگ «مرد میدان» از سوی واحد موسیقی حوزه هنری گیلان تولید شده است.

وی گفت: شعر این نماهنگ را مرضیه فرمانی شاعر و ترانه‌سرای گیلانی سروده است.

کاظمی ادامه داد: آهنگسازی و تنظیم این قطعه را نیز جابر بهارمست و خوانندگی آن را میلاد قربانی بر عهده داشته است.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری گیلان گفت: تدوین این نماهنگ را نیز میلاد بهزادی به انجام رسانده است.

شایان ذکر است این نماهنگ به مدت زمان حدود چهار دقیقه از طریق فضای مجازی و… منتشر شده است.

با توجه به شرایط خاص شیوع بیماری کرونا این حوزه تلاش می‌کند نسبت به تولید محتوا برای این ایام و به اشتراک گذاشتن آن در شبکه‌های اجتماعی و… اقدام کند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند