تولید سه فیلم آموزشی برای تولید استاپ موشن

02:480

دبیر هنری نخستین جشنواره بین‌المللی «تولید انیمیشن‌های قرآنی خانگی»، از تولید سه فیلم ۵۹ ثانیه‌ای برای ارائه آموزش های لازم به علاقه‌مندان شرکت در این جشنواره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بهنام بهادری با اعلام این خبر گفت: سه فیلم آموزشی استاپ موشن برای پخش در اینستاگرام و فضای مجازی تولید شده که به زودی بارگذاری می‌شوند. در این فیلم‌ها که زمان هر کدام کمتر از یک دقیقه است، آموزش‌های کاربردی به کودکان و نوجوانان جهت تولید انیمیشن‌های خانگی ارائه می‌شود.

به گفته بهادری، در نخستین فیلم آموزشی، که بازیگر خردسال «نگار شاد آرام» توضیحات مربوط به آن را ارائه می‌دهد، چگونگی استفاده از اپلیکیشن‌های- نرم افزار کاربردی- تولید استاپ موشن در تبلت‌ها و در گوشی‌های همراه آموزش داده می‌شود. در این فیلم به علاقه‌مندان آموزش داده می‌شود که چطور می‌توانند از این نرم افزارهای کاربردی استفاده کرده و انیمیشن تولید کنند.

دومین فیلم آموزشی، به تولیدات بخش ویژه جشنواره یعنی «مقاومت و شهید قاسم سلیمانی» اختصاص دارد که در این بخش، از میان تکنیک‌های مختلف تولید استاپ موشن، تکنیک «فوتواستاپ موشن» که بهترین تکنیک در این زمینه است آموزش داده می‌شود. این تکنیک با استفاده از چهره سردار است که با عکس‌ها و نقاشی‌های پس‌زمینه، استاپ موشن تولید می‌شود.

بهادری در ادامه درباره سایر تکنیک‌های ساخت استاپ موشن هم گفت: تکنیک‌های خمیری، کات آوت، پیکسلیشن و استفاده از اشیاء، از دیگر تکنیک‌هایی هستند که می‌توان برای تولید استاپ موشن استفاده کرد.

به گفته وی، در فیلم سوم هم ترفندهای استاپ موشن آموزش داده می‌شود که حرکت و تکنیک‌های حرکتی به همراه نمایش فیلم‌های نمونه، آموزش داده می‌شود.

استاپ موشن چیست؟

استاپ موشن یکی از تکنیک‌های انیمیشن سازی (پويانمايی) است که در آن شیء را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین، موبایل یا تبلت ضبط می‌کنند كه از پشت سر هم قرار گرفتن این تصاویر، به نظر می‌رسد که جسم در حال حرکت است. این کار می‌تواند با استفاده از عروسک‌ها و اشیاء مختلف انجام شود که اینها لوازمی هستند که به سادگی در دسترس همه افراد قرار دارند و بعد از آموختن تکنیک‌های استاپ موشن، هر فرد علاقه‌مندی می‌تواند با استفاده از خلاقیت خود، چنین انیمیشن‌هایی را تولید کند.

گفتنی است، حوزه هنری كودك و نوجوان با مشاركت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی و همكاری مؤسسه «سپهر سوره هنر» حوزه هنری، نخستين جشنواره توليد انيميشن خانگی استاپ موشن را برگزار می‌كند. علاقه‌مندان می‌توانند در سه گروه كودك، نوجوان و بزرگسال در اين جشنواره شركت كنند.

علاقه‌مندان برای يادگيری چگونگی تولید و آموزش ساده استاپ موشن، ثبت نام، بارگذاری فایل اثر و دریافت کد ‌رهگیری می‌توانند به سایت artfest.ir یا اینستاگرام stopmotion_festival@مراجعه كرده و يا با شماره ۵-۸۴۱۷۲۲۰۴ – ۰۲۱ تماس بگيرند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند