تولید دو موشن گرافی با موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی در حوزه هنری استان اردبیل

01:080

سیدحامد اسحاقی مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان از تولید دو عنوان موشن‌گرافی با موضوع شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مسئول هنرهای تصویری گفت: پیشرفت و تعالی یک کشور در گروی وجود و تربیت روحیه ایثار و شهادت است که به‌نوعی، انسجام‌بخش بوده و وفاق ملی را تحکیم می‌کند. با توجه به سرمایه بزرگی که در شخصیت شهید سلیمانی وجود داشت، این مسئله را به وضوح در جامعه شاهد هستیم و امیدواریم که این گرمای روح‌افزا و انسجام‌بخش که یکی از پایه‌های اصلی و کلیدی امنیت است، همچنان استحکام داشته باشد.

اسحاقی افزود: تولیدات تصویری یکی از بهترین ابزار فرهنگی و هنری برای ترویج فرهنگ انقلابی و ارزشی می‌باشد و با توجه به گسترش روزافزون فضای مجازی و شبکه‌های بی‌شمار اجتماعی تولیدات تصویری در قالب‌های نو و بدیع و با محتوای انقلابی و ارزشی، یکی از راه‌های مقابله با نفوذ و تهاجمات فرهنگی به شمار می‌رود که باید بیش‌ازپیش مورد توجه قرار گیرد. تبیین اندیشه و تفکر این سردار بزرگ اسلام به زبان هنر و رسانه، نقش  بسیار مهمی در ساختن اندیشه نسل آینده خواهد داشت و با توجه به کلام رسای رهبر معظم انقلاب در وصف شهید سلیمانی که فرمودند تفکر ایشان به عنوان یک مکتب و مدرسه درس‌آموز است. لذا هنرمندان باید با تولید محتوا در این زمینه، مؤلفه‌ها و زوایای گوناگون این مکتب را برای مردم و به ویژه نسل آینده به روشنی تبیین نمایند.

مسئول هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل در ادامه اضافه کرد: بر همین مبنا و اهمیت حضور پررنگ در فضای مجازی با محتوای ارزشی و انقلابی موشن گرافی «یک و بیست» به کارگردانی غلامرضا پورعبدل و مهدی دولت‌خواه و موشن گرافی «ققنوس» به کارگردانی بهمن طهماسبی‌پور در واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان اردبیل تولید شد.

سیدحامد اسحاقی در پایان گفت: این آثار که در رابطه با شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تولید شده است به تداوم راه آن شهید بزرگوار و تقویت جبهه مقاومت، اتحاد و همدلی در بین مسلمانان پرداخته و هم‌زمان با اختتامیه کنگره بین‌المللی شعر ترکی «اوره‌ک‌لر سرداری» در روز سه شنبه ۱۴ دی‌ماه ۱۴۰۰ در سالن ولایت اردبیل رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند