تولید دو فیلم جدید آموزشی برای جشنواره بین‌المللی «استاپ موشن»

01:480

دبیر هنری جشنواره بین‌المللی «تولید انیمیشن‌های استاپ موشن خانگی»، از تولید دو فیلم ۵۹ ثانیه‌ای جدید برای ارائه آموزش تکنیک «کات آوت» و «آموزش صداگذاری بر روی فیلم استاپ موشن» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بهنام بهادری با اعلام این خبر گفت: تاکنون سه فیلم آموزشی استاپ موشن برای پخش در اینستاگرام و فضای مجازی تولید شده که در این فیلم‌ها که زمان هر کدام کمتر از یک دقیقه است، آموزش‌های کاربردی به کودکان و نوجوانان برای تولید انیمیشن‌های خانگی و شرکت در این جشنواره ارائه می‌شود.

به گفته بهادری که کارگردانی این سه فیلم آموزشی را هم بر عهده داشته است، در نخستین فیلم آموزشی به تکنیک «فوتو استاپ موشن» پرداخته شد و در دو فیلم تولید شده جدید، تکنیک کات آوت و صداگذاری بر روی فیلم استاپ موشن به‌وسیله نرم‌افزار «ویوا ویدئو»، توسط کارن میرآقا- فیلم‌ساز نوجوان- و خانم عطیه سلیمانی آموزش داده می‌شود.

پویانمایی با استاپ موشن

استاپ موشن یکی از تکنیک‌های انیمیشن‌سازی (پویانمایی) است که در آن شیء را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین، موبایل یا تبلت ضبط می‌کنند که از پشت سر هم قرار گرفتن این تصاویر، به نظر می‌رسد که جسم در حال حرکت است.

حوزه هنری کودک و نوجوان با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی و همکاری مؤسسه «سپهر سوره هنر» حوزه هنری، نخستین جشنواره «تولید انیمیشن‌های قرآنی خانگی» استاپ موشن را برگزار می‌کند.

علاقه‌مندان برای یادگیری چگونگی تولید و آموزش ساده استاپ موشن، ثبت‌نام، بارگذاری فایل اثر و دریافت کد ‌رهگیری می‌توانند به سایت artfest.ir یا اینستاگرام @stopmotion.festival.ir مراجعه کرده و یا با شماره ۵-۸۴۱۷۲۲۰۴ – ۰۲۱ تماس بگیرند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند