تولید بیش از ۲۰ اثر در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

02:420

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری از فرایند تولید بیش از ۲۰ اثر در حوزه مطالعات و ادبیات پایداری، ادبیات، موسیقی، تئاتر، فیلم، هنرهای تجسمی و پژوهش در نیمه اول سال ۱۴۰۰ خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌ا… شیروانی گفت: حوزه هنری استان در نیمه اول ۱۴۰۰ بیش از ۲۰ اثر در قالب کتاب، فیلم، البوم موسیقی و پژوهش را برای انتشار آماده کرده است.

وی افزود: کتاب «مخابراتچی» با موضوع دفاع مقدس خاطرات سرهنگ پاسدار محمد محمدی‌ثانی در حوزه ادبیات پایداری در حال انتشار است و دو کتاب «غنچه‌های تشنه» خاطرات سرهنگ پاسدار محمدتقی شفیعی و «حسرتش با من» خاطرات مریم‌السادات حسینی همسر شهید حاج کمال فاضل نیز برای اخذ مجوز و انتشار به تهران ارسال شده است.

به گفته وی پژوهش مساجد شهرکرد پایگاه انقلاب اسلامی در محصول مشترک واحد فرهنگ و مطالعات پایداری و آموزش و پژوهش حوزه هنری حدود ۷۰ درصد پیشرفت داشته و پس از پایان برای اخذ مجوز و انتشار به مراجع مربوطه ارسال خواهد شد. همچنین پنج طرح پژوهشی با موضوع مطالعات و پایداری نیز جهت ارزیابی و اعلام نظر کارشناسان مرکز تهیه و ارسال شده است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: یک مجموعه نمایشنامه از پنج هنرمند نمایشنامه‌نویس استان نیز پس از دریافت مجوز انتشار مراحل چاپ را سپری می‌کند.

وی گفت: در حوزه هنرهای تجسمی نیز دو کتاب با موضوع کتاب عکس مستند اجتماعی و کتاب تصویرسازی تصویرگران استان نیز در حال طی مراحل پیش از چاپ هستند.

شیروانی با اشاره به تولید فیلم مستند «خین بری» با موضوع نقش برجسته یکی از روحانیون شهر لردگان در حل منازعات محلی افزود: فیلم مستندی نیز با موضوع «تولید، کار و امید» نیز مراحل ساخت خود را می گذراند و پس از ارزیابی لازم جهت بهره‌مندی علاقه‌مندان رونمایی خواهد شد.

به گفته وی رمان «برشکن» نوشته حمید علیدوستی در اوایل سال ۱۴۰۰ منتشر شده و به‌زودی رونمایی آن از سوی حوزه هنری برگزار خواهد شد و رمانی دیگر نیز با موضوع آیینی و محلی برای اخذ مجوز انتشار به مراجع مربوط ارسال شده است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری از انتشار دو عنوان مجموعه شعر در حوزه هنری استان خبر داد و گفت: مجموعه شعر «چقن بسته» از منصور دهقان قهفرخی با لهجه فرخشهری و مجموعه شعر «چون صفر تهی چون الف تنها» از رضا طهماسبی نیز در حال چاپ میباشند و به زودی ارائه و رونمایی خواهند شد.

وی افزود: تولید سرود با موضوع ملی و میهنی توسط گروه سرود «آوای باران» به سرپرستی مرتضی کیانی و تولید آلبوم موسیقی محلی بختیاری با عنوان «سوز و سیر» از دیگر آثار تولیدی است که از سوی واحد موسیقی حوزه هنری استان به‌زودی منتشر خواهد شد.
شیروانی اظهار داشت: واحد نمایش حوزه هنری نیز نمایش خیابانی با موضوع شهدای مدافع حرم و نمایش صحنه‌ای با موضوع خانواده آماده اجرا دارد که امید است پس از رفع محدودیت‌های بیماری کرونا به‌زودی در شهرکرد اجرا شوند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند