تولید اثر نمایشی «جدال» بر اساس زندگی سردار سلیمانی

02:000

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی از تولید اثر نمایشی «جدال» به مناسبت سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، وحید نمازی از تولید اثر نمایشی «جدال» به کارگردانی محمد داورپناه به همت حوزه هنری استان، بر اساس زندگی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حول محور جنایات داعش در سوریه خبر داد و گفت: این اثر به مناسبت سالگرد شهادت سردار دل‌ها «شهید سلیمانی» تولید شده است.

وی با بیان این که فرایند تولید پس از اعلام فراخوان در تیرماه و رسیدن 6 متن نمایشی و طرح و ایده آغاز شد، تصریح کرد: تمرینات گروه بر اساس تصمیم و نظر واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری از اواخر مردادماه شروع شد تا این اثر همزمان با سالگرد شهادت سردار سلیمانی به مدت 10 شب روی صحنه برود.

نمازی اضافه کرد: همزمانی با این ایام و راهیابی این اثر به این جشنواره و اجرای نمایش در سیرجان کرمان سبب شد نمایش بعد از حضور در جشنواره استانی روی صحنه برود.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های موجود، دغدغه اجرا وجود دارد و در صورت مجوز ستاد استانی مبارزه با کرونا، تصمیم داریم این نمایش را در تالار گلشن با یک سوم یا یک چهارم جمعیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی روی صحنه ببریم.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: نمایش «جدال» در زمره 8 اثر راه یافته به بخش صحنه‌ای دومین جشنواره سردار آسمانی است که قرار است طی 2 روز اجرا شود.

وی افزود: این جشنواره با حمایت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و به دبیری امیرحسین شفیعی در قالب 3 بخش نمایشنامه‌نویسی، بخش صحنه‌ای و خیابانی از ۱۰ تا ۱۵ دی در کرمان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند