توضیحات فدایی حسین درباره کارگاه مهارت‌آموزی مربیان تئاتر بچه‌های مسجد در خرم آباد

01:580

حسین فدایی حسین گفت: کارگاه‌های مهارت‌آموزی مربیان تئاتر مساجد اولین برنامه‌ آموزشی از سلسله رویدادهای آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در مناطق هشت‌گانه کشور است.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، حسین فدایی حسین مدرس کارگاه‌های مهارت‌آموزی مربیان تئاتر بچه های مساجد در حاشیه برگزاری این کارگاه سه روز در خرم آباد گفت: این برنامه آموزشی اهداف متعددی را دنبال می‌کند که مهمترین آن‌ها شامل گرد هم آوردن و ایجاد هماهنگی و تعامل بین مربیان تئاتر هر منطقه که از دو یا چند استان هم‌جوار تشکیل شده اند، آشناسازی مربیان با مفهوم یا چیستی و اهداف یا چرایی جریان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، تربیت و آموزش مربیان تئاتر مسجدی به عنوان بازوهای اجرایی برنامه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد، آشناسازی شرکت‌کنندگان با روش کار مربی و تفاوت آن با کارگردان تئاتر، راهکارها و قوانین تشکیل گروه و برگزاری کارگاه های تئاتر در مساجد و روند برگزاری کارگاه و آموزش گام به گام فعالیت نمایشی در مسجد است.

وی تصریح کرد: در راستای این اهداف، کارگاه مهارت‌آموزی مربیان منطقه سه متشکل از استان‌های لرستان، کرمانشاه، ایلام، کردستان و خوزستان در تاریخ ۲۱ تا ۲۳خرداد به میزبانی حوزه هنری استان لرستان در شهر خرم‌آباد برگزار شد. قرار است مربیان حاضر در کارگاه، آموزشهای ارائه شده را در مساجد شهر و استان خود به کار بگیرند.

فدایی حسین گفت: مقرر شد درصورت برنامه‌ریزی، نشست‌های تبادل تجربه بین مربیان شرکت‌کننده در کارگاه هر یک یا دو ماه یکبار در یکی از استان‌ها برگزار شود تا بتواند راهکارهای تازه‌ای را جهت هموار کردن مسیر آموزش و انجام فعالیت نمایشی در مساجد فراهم کند.

بر این اساس، نخستین سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه های مسجد( محرابیان) ویژه مربیان مساجد منطقه سه: به میزبانی لرستان با حضور مربیان گروه تئاتر بچه های مسجد استان های لرستان، خوزستان، کردستان، ایلام و کرمانشاه توسط اساتید این دوره؛ حسین فدایی حسین و‌ محمد رضا آزاد به پایان رسید.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند