کارگردان تئاتر ایلامی مطرح کرد:
توسعه جریان تئاتر در استان‌ها با رپرتوار تئاتر خیابانی میسر است

01:090

مالک آبسالان، از هنرمندان تئاتر با مهم برشمردن نقش تئاتر خیابانی، برگزاری رپرتوار را اتفاق خوشایندی در استان دانست و این رویداد را گامی برای توسعه جریان تئاتر بیان کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مالک آبسالان با بیان این که ایران کشوری است که در جریان تئاتر خیابانی رو به جلوست و جایگاه ویژه‌ای دارد، گفت: یکی از گونه‌های مهم نمایشی در دنیا چه در گذشته و امروز، تئاتر خیابانی است و به نظر می‌رسد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا وقتی از تئاتر صحنه‌ای صحبت می‌کنیم، با مخاطب خاص سر و کار داریم، اما در تئاتر خیابانی با گونه عام و همه اقشار جامعه سر و کار داریم.

این کارگردان ایلامی، با بیان این که در تئاتر خیابانی به مخاطب خوراک فرهنگی می‌دهیم و از این روی تئاتر خیابانی تأثیرگذارترین گونه نمایشی است، تصریح کرد: برخی از استان‌ها شاید گروه تئاتر خیابانی فعالی ندارند، اما قطعاً هنرمندان قدرتمندی دارد که می‌توانند خودشان را نشان دهند و برگزاری رپرتوار تئاتر خیابانی می‌تواند کمک کند تا استان‌ها به این سمت حرکت کرده و روند و جریان تئاتر خیابانی رونق بگیرد.

آبسالان، اظهار امیدواری کرد که روزی برسد مسئولان فرهنگ و هنر و حتی سازمان‌ها و نهادهایی که مرتبط هستند با کارهای فرهنگی، اهمیت ویژه‌ای به این گونه نمایشی دهند، زیرا در این گونه نمایشی نیاز به سخت‌افزار نیست و در پارک‌ها و بوستان‌ها با هزینه کم می‌توانند تئاتر را رونق دهند.

وی با اشاره به این که در شرایطی که به لحاظ روحی، مردم نیاز دارند به بهره‌مندی از رویدادهای خوب و شادی‌بخش و تئاتر خیابانی در این راستا می‌تواند مفید باشد، اظهار کرد: تعطیل کردن این گونه هنری جز آسیب معیشتی به هنرمندان فعال، چیزی در پی نخواهد داشت، در حالی که همه استان‌ها می توانند، چراغ تئاتر خیابانی را روشن نگه دارند.

آبسالان گفت: رپرتوار، تقویت جریان تئاتر را در استان‌هایی که کم‌تر بدان پرداخته شده است به دنبال خواهد داشت‌.

وی خاطر نشان کرد: برای توسعه جریان تئاتر، برگزاری رپرتوار اتفاق خوشایندی است و خراسان شمالی نیز در زمره استان‌های غنی به لحاظ فرهنگی و برخوردار از آداب و رسوم است و می‌تواند از این طریق اثرگذار باشد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: روزی برسد که دغدغه‌هایمان حضور در جشنواره‌های تئاتر خیابانی به میزبانی خراسان شمالی باشد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند