رئيس مركز هنرهای نمايشی در فارس خبر داد؛
تهیه و تدوین سند چشم انداز ٩ ساله در عرصه تئاتر کشور

02:180

رئيس مركز هنرهای نمايشی حوزه هنری از تهیه و تدوین سند چشم انداز ٩ ساله عرصه تئاتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، كوروش زارعی رئيس مركز هنرهاي نمايشي حوزه هنري در نشست تخصصی رؤسای حوزه‌های هنری منطقه ۵ کشور که در حاشیه دوره تئاتر بچه‌های مسجد در شیراز برگزار شد، بيان كرد: حوزه هنري انقلاب اسلامي داراي يك چارچوب است و در مسير تحقق اهداف اين نهاد، بايد براي رشد و تعالي هنر مدنظر نظام فرهنگي انقلاب اسلامي گام برداريم.

او با بیان اینکه يكي از مهمترين رسالت‌هاي حوزه در مديريت جديد، جريان تئاتر بچه‌هاي مسجد است، افزود: اساسا بناي حوزه هنري انقلاب در دوره جديد؛ نيرو سازي، كادر سازي و انسان سازي براي آينده انقلاب است؛ چيزي كه سالها حوزه هنري و نظام فرهنگي از آن غفلت كرده است.

رئيس مركز هنرهاي نمايشي حوزه هنري كشور تصریح کرد: همه دغدغه‌های دوره جديد مدیریت حوزه هنري، پر كردن و احياء این خلاء در چهار دهه گذشته است.

زارعی با تاکید بر اینکه بايد میدان برای جایگزینی نيروهاي خوش فكر به جای بزرگان اين حوزه باز شود تا نظام فرهنگي انقلاب پيش رود، گفت: در يك شرايط بد جنگ رسانه‌اي قرار گرفته‌ايم.

او تصریح کرد: دشمن با جنگ، تحريم، فتنه و …نتوانست انقلاب را به زمين بزند و لذا با دريچه فرهنگ وارد شد و امروز هم در يك جنگ نابرابر قرار گرفته‌ايم كه اگر تلاش نكنيم، باخت ما حتمي است.

رئيس مركز هنرهاي نمايشي حوزه هنري كشور با بیان اینکه در هشت سال دفاع مقدس هم دشمن را مي‌شناختيم و هم به خوبي ميدان را مديريت كرديم اما در جنگ فعلي نمي‌دانيم دشمن كجاست؟ گفت: يك عده از مديران حوزه هنري در غفلت به سر مي‌برند و بايد فكري براي آنها كرد، چون جنگ سخت در پيش داريم.

زارعی ادامه داد: اگر دين و مذهب و اعتقادات و باورها از فرزندان ما گرفته شود، ضربه شديدي خواهيم خورد.

او با بیان اینکه امسال در پياده روي اربعين با بحث سرود و شعر هم وارد مي‌شويم، گفت: تئاتر، سرود، ادبيات و سينماي بچه‌هاي مسجد از دستاوردهای انقلاب است.

رئيس مركز هنرهاي نمايشي حوزه هنري كشور تصریح کرد: به دنبال پرورش نيروهاي نوجوان و جوان براي آينده حوزه هنري هستيم که نه تنها هنرمند تربيت كنيم بلکه مدير فرهنگي، سينماگر و… هم تربیت شوند.

زارعی اضافه کرد: يك سند چشم انداز ٩ ساله در اين باره تدوين شده است كه در سه ساله اول موضوع تبيين و آموزش، در سه ساله دوم تولیدات آزمون و خطا و ورود بچه‌ها به دوره‌هاي حرفه‌اي تر و در سه ساله دوم تصاحب تئاتر حرفه‌اي كشور پيش‌بيني و طراحي شده است.

انتهاي پيام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند