تمدید مهلت ارسال آثار به دهمین جشنواره بین‌المللی «دف نوای رحمت»

03:000

مهلت ارسال آثار به دهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت تا پایان روز سه شنبه ۱۰ خرداد تمدید شد.


به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، بر اساس اعلام دبیرخانه دهمین جشنواره بین المللی دف نوای رحمت با توجه به استقبال گسترده هنرمندان و درخواست متعدد هنرمندان مهلت ارسال اثر به این جشنواره بین المللی تا پایان روز یه شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ تمدید شد و علاقه مندان می توانند بر اساس متن فراخوان اعلامی آثار خود را در بخش های مختلف ه این جشنواره ارسال کنند.
این جشنواره که با هدف کشف و حمایت از استعدادهای جوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان برگزار می گردد در ۴ بخش بین الملل، سراسری، ویژه و جنبی از ۲۳ تا ۲۵ تیرماه در سنندج برگزار می گردد.
بخش بین الملل جشنواره غیررقابتی بوده و در بخش سراسری در ۴ زیر مجموعه گروه نوازی، دو نوازی ، تک نوازی و مولودی خوانی است که بخش مولودی خوانی آن مختص آقایان است .
بخش ویژه مختص به آثاری با محور حماسه خوانی و موضوعات مرتبط با انقلاب اسلامی خواهد بود و شرکت کنندگان می توانند با استفاده از شعرهای حماسی و ملی، آثار را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و در صورت پذیرفته شدن در این رویداد حضور پیدا کنند.دراین بخش به انتخاب هیئت داوران به سه گروه برگزیده بدون ترتیب اولویت جوایزی اهداء خواهد شد.
• شرایط جشنواره در بخش تک‌نوازی در دو رده سنی ۱۳ تا ۱۹ سال (نوجوانان) و ۱۹ سال به بالا (بزرگسالان) است. سن افراد شركت‎كننده در رده سنی نوجوان در تاریخ برگزاری جشنواره نباید از ۱۳ سال کمتر یا از ۱۹ سال بیشتر باشد.
• حداكثر زمان اجرای برنامه در بخش تک‌نوازی ۵ دقیقه در نظر گرفته شده است. دانش موسیقایی در زمینه تئوری ریتم و شناخت مقام‌های دف در این بخش دارای امتیاز است.
• گروه ها و نفراتی که رتبه اول دوره نهم جشنواره را کسب کرده‌اند در همان بخش و با همان ترکیب نمی‌توانند در دوره دهم شرکت کنند. این افراد می توانند در سایر بخش‌ها حضور داشته باشند.
شرایط عمومی:
• ارائه فایل تصویری بدون ادیت صوتی و با معرفی شفاهی از سوی نوازنده و یا سرپرست گروه برای ارائه به دبیرخانه جشنواره دف نوای رحمت ضروری است.
• قطعات بخش انتخاب اولیه می‌تواند با قطعات اجرایی در بخش مسابقه متفاوت باشند.
• دبیرخانه جشنواره هیچ گونه تعهدی در خصوص پذیرش افراد خارج از بخش مسابقه را ندارد.
• تمامی شرکت کنندگان باید فرم ثبت نام تکمیل‌شده، تصویر کارت ملی، یک عدد عکس ۴*۳ و رضایت‌نامه ولی (برای حضور افراد رده نوجوانان) را به صورت اسکن شده بر روی سی‌دی به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
• حفظ اصالت و شأن ساز عرفانی دف از معیارهای اساسی برای حضور در بخش مسابقه جشنواره است.
اعلام نتایج داوری مرحله اول و اسامی پذیرفته شدگان در بخش مسابقه ۱ تیر ماه ۱۴۰۱٫
علاقه مندان و شرکت کنندگان می توانند برای دریافت فایل فراخوان و دیگر شرایط جشنواره به آدرس www.Artsanandaj.ir مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۳۲۴۳۶۲۴ و۳۳۲۲۷۱۲۵ با پیش شماره ۰۸۷ تماس حاصل فرمایند و آثار خود را یا ازطریق سایت جشنواره به آدرس artfest.ir و یا به صورت فیزیکی به آدرس دبیرخانه جشنواره واقع در سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی، حوزه هنری استان کردستان به کد پستی ۱۵۶۵۱-۶۶۱۷۶ ارسال نمایند.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند