رییس سازمان تبلیغات اسلامی مطرح کرد؛
تلاش برای رفع مشکلات جدی سخت افزاری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری

02:090

حجت الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در سفر به شهرکرد و بازدید و نشست با کارکنان و هنرمندان حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: قصه غربت و مظلومیت فرهنگ و هنر قصه جدی است و وظیفه ما این است که تلاش کنیم مشکلات بودجه ای و زیر ساختی را مرتفع کنیم و انشالله تلاش خواهیم کرد مشکلات جدی سخت افزاری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری مرتفع کنیم.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور افزود: اکنون زمانه زمانه جهاد تبین است. حتما برترین عامل در روشنگری حقایق هنر است و از حوزه هنری در امر جهاد تبین انتظار بیشتری می رود و ما نمی خواهیم اینگونه باشد که کار های که انجام می دادیم را اکنون با برجسب جهاد تبین ارائه کنیم. بلکه توقع خاص و ویژه می رود که به طور جدی در مورد جهاد تبین فعالیت شود.
حجت الاسلام محمد قمی افزود: حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با دست های خالی کار های بسیار خوبی انجام داده که قابل تقدیر است ولی اکنون جهاد تبین مسائله اصلی است و شما که کار های کیفی و موثری را در کارنامه خود دارید می توانید برای روشن کردن مسائله برای مردم و درگیر کردن مخاطبان بیشتر تلاش بیشتری کنید.
رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز ضمن معرفی فعالیت های حوزه هنری در این نشست گفت: حوزه هنری چهارمحال و بختیاری دچار مشکل جدی سخت افزاری است و به غیر از پردیس سینمایی بهمن شهرکرد هیچ مکانی برای برگزاری و ارائه برنامه ها ندارد .
احسان قائدی افزود: ارتباط حوزه هنری و اداره کل تبلیغات اسلامی پدر فرزندی است و تا کنون کمک های اداره تبلیغات اسلامی استان به حوزه هنری بسیار خوب بوده است و در اختیار قرار دادن نگارخانه شهید آوینی سازمان تبلیغات اسلامی استان بخش کوچکی از مشکلات سخت افزاری حوزه هنری را مرتفع کرده است. ولی مشکلات حوزه هنری استان بسیار بیشتر است.
وی یاد آور شد: بودجه حوزه هنری نسبت به دیگر سازمان های در استان کمتر است و متاسقانه تا کنون در دولت های مختلف مسئله فرهنگ و هنر مسئله جدی نبوده و همیشه بودجه های پایین برای مسائل فرهنگی و هنری تصویب می شود در حالی که مهمترین امر در جامعه فرهنگ است.
رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری افزود: در استا نهای دیگر صنعت و دیگر سازمان های استان کمک رسان فرهنگ و هنر می باشند ولی متاسفانه در استان ما فقط سازمان های فرهنگی و هنری مثل حوزه هنری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به کار فرهنگ و هنر فاخر می پردازند.
وی با اشاره به برخی موفقیت های هنری هنرمندان استان و ارائه آثار آنها گفت: به قطع هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری در همه رشته های هنری چون تئاتر، سینما، ادبیات، تجسمی و ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی سرآمد هستند ولی متاسفانه شاهد آن هستیم که این عزیزان به دلیل نبود امکانات و بودجه مناسب همگی به استان های برخوردار مهاجرت می کنند.
وی در پایان افزود: حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری باید یک حداقل زیر ساختی برای اجرای برنامه ها مختلف داشته باشد درخواست ما از مدیریت ارشد سازمان تبلیغات اسلامی کشورکمک و نگاه ویژه به این استان است.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری، در پایان این نشست که هم زمان با همایش بین المللی عمان سامانی ملقب به تاج الشعرا در چهارمحال و بختیاری نیز بود سردیس عمان سامانی شاعر نامی و عاشورایی چهارمحال و بختیاری توسط حجت اسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری رونمایی شد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند