در آیین بازگشایی هنرستان سوره مازندران مطرح شد؛
تلاش برای حفظ ارزش‌ها و اصالت‌ها یک اصل است

02:000

رئیس حوزه هنری مازندران در بازگشایی هنرستان سوره این مرکز به اهمیت تحصیلات هنر و نیاز جامعه به فرهنگ و هنر اشاره داشت.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، مهدی معصومی‌ گرجی در مراسم بازگشایی هنرستان دخترانه سوره این مرکز که صبح شنبه ۳ مهرماه برگزار شد، ضمن عرض تبریک به جهت حضور هنرجویان در مدرسه و با اشاره به اهمیت حفظ ارزش‌ها و اصالت‌ها گفت: ایام دفاع مقدس، گرامیداشت یاد و خاطره کسانی است که از جان گذشته، از کیان و آبروی جامعه دفاع کردند تا امروز تمام آن ارزش‌ها باقی بماند.

‌رئیس حوزه هنری مازندران افزود: تحصیل در عرصه هنر فرصت و افتخاری است جهت رشد و بالندگی همه جانبه، که در نهایت به تولید آثار فاخر و ارزشمند ختم می‌شود. تولیداتی که عرصه فرهنگ را شکل داده و دیوار بلند افتخارات و عزت ایران اسلامی را مستحکم کرده و در برابر هجمه دشمنان و بدخواهان میهن بهترین راهکار است.

‌معصومی گرجی گفت: حوزه هنری مازندران با امکانات مناسب سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هنری می‌تواند برای استفاده هنرجویان و رشد و پیشرفت آنان فرصت خوبی باشد، به شرط اینکه مسئولان مدرسه و خود هنرجویان پیگیرانه به دنبال استفاده از این امکانات و اساتید باشند.

فاطمه مدانلو رئیس هنرستان دخترانه سوره حوزه هنری مازندران در حاشیه این رویداد گفت: این دبیرستان با ظرفیت ۷۰ دانش‌آموز دختر حدود ۲۰ سال تحت نظارت حوزه هنری فعال بوده و در ادوار مختلف در رشته‌های مختلف هنری از جمله گرافیک، معماری، سینما و … قبولی‌هایی با رتبه بالا (از رتبه نخست تا چندین رتبه تک رقمی) کنکور و جشنواره خوارزمی داشته است.

وی با ذکر این نکته که هنرستان سوره اولین (و تا سال‌های اخیر) تنها مدرسه هنری استان بوده است، افزود: ۳۰ مدرس این هنرستان اغلب کارشناسان ارشد هنری استان و از هنرمندان فعال و رتبه‌دار مازندران هستند که این امر در موفقت دانش‌آموزان تأثیر بسزایی داشته است.

فاطمه مدانلو ادامه داد: در شرایط نسبتاً عادی ایام کرونا کلاس‌ها به دو صورت حضوری (برای کارگاه‌ها) و غیر حضوری (برای دروس عمومی) بوده است و تدابیر سختی جهت رعایت موازین بهداشتی اعمال می‌شود.

شایان ذکر است که از دیرباز یکی از اهداف حوزه هنری مازندران در اداره هنرستان سوره، کشف و پرورش استعدادهای هنری و گسترش حلقه هنرمندان متعهد در استان بوده که در این مسیر به موفقیت‌هایی نیز دست یافته است.

انتهای پیام/

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند