نجاتی در پی هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی دفاع مقدس مطرح کرد؛
تقویت جریان تئاتر در گرو تعامل دستگاه‌های مختلف است

02:000

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی، با توجه به نقش اثرگذار هنر در تبیین و انتقال ارزش‌ها، لازمه تقویت جریان تئاتر را تعامل با دستگاه‌های مختلف عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، امیر سرتیپ دوم محمد نجاتی با بیان اینکه نقش هنر برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به جامعه هدف بسیار مهم است، گفت: با توجه به فاصله‌ای که از دوران دفاع مقدس گرفتیم، باید از حوزه نشر کتاب خارج و با بهره‌گیری از ابزار هنر همچون تئاتر و سینما دست به تولید بزنیم، زیرا اثرگذاری آنچه دیده و شنیده می‌شود با آنچه خوانده می‌شود، متفاوت است.

نجاتی با بیان این که در این راستا حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس برنامه‌های خوبی دارد، تصریح کرد: امسال نیز برای مؤثرتر شدن فعالیت‌ها برگزاری کارگاه‌های آموزشی نمایشنامه‌نویسی برنامه‌ریزی شده است و از ۲۶ تا ۲۸ در شهرستان‌های مختلف گرمه، جاجرم، فاروج و بجنورد با بهره‌گیری از اساتید کشوری شاهد برگزاری کارگاه‌ها خواهیم بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان شمالی از این که در کنار آن شاهد اجرای تئاترهای خیابانی همچون زمانه، تصادف و شهادت خواهیم بود، اظهار کرد: بنیاد حفظ آثار آمادگی برای برگزاری دوره‌های آموزشی را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از این که تولید آثار خیابانی و جشنواره‌هایی با رویکرد دفاع مقدس به طور قطع به حفظ ارزش‌های دفاع مقدس کمک می‌کند، سخن گفت و افزود: رویدادهایی از این دست، جدای از اثرگذاری، ماندگاری بیشتری در اذهان به ویژه نسل جوان خواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حوزه نمایش شاهد استقبال بیشتری از سوی مخاطبان و به نوعی با تماشای آن شاهد اثرگذاری بیشتری در این زمینه در مخاطب خواهیم بود، به همکاری بیشتر با حوزه هنری و بسیج هنرمندان به ویژه در هفته دفاع مقدس تأکید کرد تا شاهد آثار و تولیدات بیشتری در این زمینه باشیم.

نجاتی با توجه به کمبود اعتبارات و امکانات حوزه هنری استان، اظهار امیدواری کرد: همکاری‌ها بیشتر شود، زیرا همکاری و تعامل با دستگاه‌های مختلف می‌تواند جریان تئاتر را تقویت کند.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از دستگاه‌ها نقاط قوت و نقیصه‌هایی دارند که در تعامل با یکدیگر می‌توان برطرف کرد.

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند